رویدادها و تحولات ترکیه در یک نگاه/ 17 آذر

چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵
رویدادها و تحولات ترکیه در یک نگاه/ 17 آذر

تهران - ایرنا - گشایش کنفرانس بین المللی کودک و رسانه در استانبول؛ ارتش ترکیه مدعی حمله جنگنده های این کشور به الباب سوریه؛ بازسازی روابط سرد اقتصادی درخواست نخست وزیر ترکیه از پوتین؛ و توصیه روسیه به ترکیه در خصوص حل بحران سوریه؛ از خبرهای مهم روز چهارشنبه ترکیه است.

تهران - ایرنا - گشایش کنفرانس بین المللی کودک و رسانه در استانبول؛ ارتش ترکیه مدعی حمله جنگنده های این کشور به الباب سوریه؛ بازسازی روابط سرد اقتصادی درخواست نخست وزیر ترکیه از پوتین؛ و توصیه روسیه به ترکیه در خصوص حل بحران سوریه؛ از خبرهای مهم روز چهارشنبه ترکیه است. ** پنجمین کنفرانس بین المللی کودک و رسانه توسط کانال کودک شبکه تلویزیون دولتی ترکیه TRTبا هدف افزایش رسانه های کودک با موضوع احساس و درک قلب و ذهن کودکان و نقش رسانه ها در این حوزه امروز در استانبول آغاز به کار کرد.
**‌ستاد فرماندهی ارتش ترکیه ادعا کرد که جنگنده های ترکیه سه شنبه شب مناطقی از الباب را که در کنترل گروه تکفیری – تروریستی داعش قرار دارد، مورد حمله قرار داده اند.
** نخست وزیر ترکیه در دیدار رئیس جمهوری روسیه، خواستار بازسازی روابط اقتصادی دو کشور شد که پس از ساقط شدن بمب افکن روسی توسط جنگنده ترکیه برفراز سوریه در بدترین حالت چند دهه گذشته قرار گرفته است.
ولادیمیر پوتین در دیدار با بینالی ایلدریم در کاخ کرملین، با رو به بهبود خواندن روند بازسازی مناسبات آنکارا و مسکو، ابراز امیدواری کرد که در جریان این سفر نخست وزیر ترکیه بتوان تلاش های گسترده ای را برای تغییر این وضعیت منفی یافت.
**‌ پس از اعلام رئیس جمهوری ترکیه که تاکید کرده بود هدف لشکرکشی این کشور به سوریه سرنگونی بشار اسد است، نخست وزیر روسیه اعلام کرد که راهکار حل مسائل سوریه داخلی است و باید در مذاکرات سوری تعیین شود.
دیمیتری مدودیف نخست وزیر روسیه پس از دیدار با بینالی ایلدریم همتای ترکیه ای خود در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد که سوریه در شرایط بسیار دشواری قرار دارد، اما مسکو بر این باور است که حل و فصل مسائل این کشور همانند تعیین سرنوشت آن در وهله اول یک مساله داخلی است.
رویدادها و تحولات ترکیه در یک نگاه/ 17 آذر