پرداخت تسهیلات بانکی با سود بالا کمکی به تولید کنندگان نکرد

چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵
پرداخت تسهیلات بانکی با سود بالا کمکی به تولید کنندگان نکرد

اهواز – ایرنا – رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات بانکی با سود بانکی 18 درصد هیچ کمکی به تولید کنندگان نکرد افزود:از ابتدای امسال تا کنون تنها 250میلیارد ریال تسهیلات بانکی به کشاورزان استان پرداخت شده است.

اهواز – ایرنا – رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات بانکی با سود بانکی 18 درصد هیچ کمکی به تولید کنندگان نکرد افزود:از ابتدای امسال تا کنون تنها 250میلیارد ریال تسهیلات بانکی به کشاورزان استان پرداخت شده است. به گزارش ایرنا نورالله حسن زاده چهارشنبه در نشست مجمع سالانه بسیج اصناف استان خوزستان با موضوع ' نقش اصناف و بازار در اقتصاد مقاومتی' در محل سالن جلسات سازمان صنعت، معدن وتجارت استان بیان کرد: به دلیل اینکه ساختارهای تعریف شده برای تولید در خوزستان معرفی نشده است کار تولید در استان سخت شده است.
وی گفت: بانک ها از ورود تولیدات خارجی بیشتر از تولیدات داخلی حمایت می کنند.
حسن زاده افزود: برای بهبود وضعیت تولید در استان باید به وضعیت قیمت و کیفیت محصولات تولیدی رسیدگی شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان اظهار کرد: یکی از عواملی که باعث ایجاد مشکلات در بخش تولید استان شده است به روز نبودن تجهیزات کارخانه های تولید کنندگان است.
وی با اشاره به طرح تولید بدون کارخانه گفت: در این طرح می توان با یکسری ابزار تولید در منزل کالاهائی را تولید کرده و ضمن درآمدزائی برای خود در رفع بیکاری جامعه هم گام برداشت.
درادامه این نشست فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) استان خوزستان بیان کرد: بسیج یک لنگرگاه در حوزه امنیت است و مورد اعتماد مردم بوده و فرهنگ انقلاب را به همراه خود دارد.
سردار حسن شاهوار پور گفت: بسیج یک نیروی تمام ناشدنی است و همواره در عمق جامعه ریشه دارد و با وجود کارکرد حداکثری بسیار کم هزینه است .
وی افزود: سپاه در بخش اقتصاد مقاومتی اقدام به قطب بندی تولیدات خرد در استان کرده است و هر شهردر استان بر اساس تولیداتی که دارد تقسیم بندی شده است.
وی گفت: یکی از دغدغه های تولید کنندگان بحث فروش محصولاتشان است که اگر مشکل توزیع و بسته بندی حل شود زمینه برای فروش هر چه بیشتر تولید کنندگان فراهم می شود.
سردار شاهوارپور بیان کرد: به عنوان مثال در شهرآغاجاری 70 کارگاه خانگی ترشیجات با اعتبار 32 میلیارد تومان ایجاد شده است که اگر بسته بندی این محصولات مکانیزه شود می تواند قطب صادرات ترشی باشد.
پرداخت تسهیلات بانکی با سود بالا کمکی به تولید کنندگان نکرد