قاچاق مواد به پایتخت در قالب بار لوازم لباسشویی/سیم کارتهای اعتباری ابزاری برای کلاهبرداری

شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵
قاچاق مواد به پایتخت در قالب بار لوازم لباسشویی/سیم کارتهای اعتباری ابزاری برای کلاهبرداری

تهران - ایرنا - رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ با اشاره به دستگیری هفت قاچاقچی و توزیع کننده مواد مخدر در محدوده های مختلف شهر تهران، گفت: از مخفیگاه و خودروی این متهمان قریب به 467 کیلوگرم مواد مخدر کشف شد.

تهران - ایرنا - رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ با اشاره به دستگیری هفت قاچاقچی و توزیع کننده مواد مخدر در محدوده های مختلف شهر تهران، گفت: از مخفیگاه و خودروی این متهمان قریب به 467 کیلوگرم مواد مخدر کشف شد. به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمد بخشنده افزود: در تحقیقات انجام شده از سوی ماموران عملیات ویژه این پلیس مشخص شد که فردی در امر قاچاق و ترانزیت مواد مخدر از جنوب کشور به تهران فعالیت گسترده‌ای دارد.
وی ادامه داد: بر این اساس، شناسایی و دستگیری متهم در دستور کار قرار گرفت و با گسترش چتر اطلاعاتی ماموران دریافتند که وی به تازگی مقادیری مواد مخدر را از قاچاقچیان جنوب کشور تحویل و قصد انتقال آن را با یک دستگاه تریلی در قالب بار تجاری (لوازم لباسشویی) به تهران دارد.
بخشنده اضافه کرد: پس از هماهنگی با مقام قضائی محورهای مواصلاتی منتهی به تهران تحت کنترل و پوشش قرار گرفت و پس از چند ساعت گشتزنی ، سرانجام خودروی مورد نظر در محور جاده قدیم قم، ورودی آزادگان مشاهده و در یک اقدام ضربتی متوقف شد.
به گفته رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ ، متهم در این عملیات دستگیر و در بازرسی از داخل خودرو وی، 318 کیلو و 600 گرم تریاک از داخل کابین خودرو کشف شد؛ همچنین در این زمینه چهار همدست دیگرش که با خودروهای مختلف او را اسکورت می کردند نیز شناسایی و دستگیر شدند.
سرهنگ بخشنده از یک عملیات دیگر از سوی ماموران عملیات ویژه این پلیس خبر داد و گفت: در این عملیات نیز قریب به 150 کیلوگرم تریاک کشف و دو توزیع کننده مواد مخدر نیز توسط ماموران مبارزه با مواد مخدر شهریار دستگیر شدند.
**هشدار پلیس فتا به دارندگان سیم کارت های اعتباری
مسئول پلیس فتا گلستان به دارندگان سیم کارت‌های اعتباری هشدار داد نسبت به نگهداری صحیح از سیم کارت‌های خود هوشیارتر باشند، زیرا شیادان به راحتی می‌توانند با هویت آنها اقدام به کلاهبرداری کنند.
سروان وحید صاحبکاران گفت: برخورداری از این تکنولوژی در کنار تمامی مزایایی که دارد در صورت عدم رعایت نکات امنیتی موجب بروز مشکلاتی نیز می‌شود، چون امروزه وقوع جرایمی از قبیل کلاهبرداری، مزاحمت که از طریق سامانه‌های تلفن همراه انجام می‌ گیرد به یکی از جرایم پروقوع در سطح جامعه تبدیل شده است؛ بنابراین لازم است تمام مشترکان و افراد جامعه نسبت به این موضوع هوشیار بوده و آگاهی لازم را داشته باشند تا گرفتار کلاهبرداران نشوند.
وی افزود: عده زیادی از مردم به دلیل ارزانی و سهل‌الوصول بودن دریافت سیم کارت اعتباری غافل از مسئولیتی که خرید این سیم ‌کارت‌ها برای آن‌ها ایجاد می‌کند اقدام به خرید چندین سیم کارت کرده و بدون توجه به نقل و انتقال قانونی، آن را در اختیار دیگران قرار می‌دهند؛ برخی نیز سیم کارت را دور انداخته و سیم کارت جدیدی تهیه می‌کنند بدون اینکه سیم کارت قبلی را امحاء کنند.
مسئول پلیس فتا گلستان گفت: عده‌ای دیگر نیز به مفقود شدن سیم کارت اهمیتی نداده و بدون اینکه به مسدود کردن سیم کارت اقدام کنند آسوده خاطر سیم کارت دیگری تهیه می‌کنند و افراد کلاهبردار و سودجو نیز در این بین با به دست آوردن سیم کارت‌هایی از این دست اقدام به سوءاستفاده از آنها می‌کنند، در صورتی که عواقب نگران‌کننده آن دامن‌گیر صاحبان اصلی سیم کارت خواهد بود.
صاحبکاران اضافه کرد: به هیچ عنوان کارت ملی و مشخصات خود را در اختیار کسی قرار ندهید چرا که کلاهبرداران درصدد لحظه‌ای غفلت هستند تا با فعال نمودن سیم کارت های اعتباری و افتتاح حساب با مشخصات صاحب کارت، دست به سرقت های میلیونی زده و در نهایت مشکلات عدیده ای برای شخص ایجاد نمایند.
این مقام انتظامی گفت: هرچند که شناسایی افراد سودجو و کلاهبردار با شگردها و ترفندهای پلیسی امکان‌پذیر خواهد بود، اما از نظر قانون بخشی از عواقب ناگوار جرم به وقوع پیوسته متوجه صاحب سیم کارت می‌شود و وی باید تاوان جرم مجرم و سهل‌انگاری خود را بدهد.
**341 کیلو تریاک در خودروی حمل اثاثیه منزل
فرمانده انتظامی شهرستان ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان از کشف 341 کیلو تریاک از خودروی حمل اثاثیه منزل و دستگیری یک قاچاقچی در این رابطه خبر داد.
سرهنگ دوستعلی جلیلیان گفت: در راستای تشدید اقدامات انتظامی و برخورد جدی با سوداگران مرگ، در پی کسب خبری مبنی بر اینکه قاچاقچیان قصد جا به جایی و توزیع مواد مخدر از محور خاش به ایرانشهر را دارند، شناسایی و دستگیری آنها به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت.
وی افزود: پس از هماهنگی قضائی ماموران با انجام تحقیقات گسترده و گشت زنی های هدفمند به یک خودروی حمل اثاثیه منزل در یکی از محورهای ورودی مشکوک شدند و دستور ایست صادر کردند.
جلیلیان ادامه داد: پس از توقف خودرو ، راننده با بی توجهی به فرمان پلیس اقدام به فرار کرد و پس از طی مسافتی تعقیب و گریز، ماموران خودرو را متوقف و یکی نفر را در این رابطه دستگیر کردند، در بازرسی دقیق از این این کامیون، 341 کیلوگرم تریاک که به طرز ماهرانه ای در کف خودرو جاسازی شده بود کشف شد.
**محموله تلفن همراه قاچاق به مقصد نرسید
جانشین فرمانده انتظامی استان بوشهر از توقیف یک دستگاه خودرو سواری حامل 541 دستگاه تلفن همراه قاچاق به ارزش پنج میلیارد و 600 میلیون ریال در شهرستان دیر خبر داد.
سرهنگ علیرضا رزمی گفت: ماموران پاسگاه انتظامی روستای دوراهک از توابع شهرستان دیر در راستای اجرای طرح ممنوعیت ورود کالای قاچاق و برخورد با متخلفان، حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی و کنترل محورهای تردد خودروهای حامل کالای قاچاق به یک دستگاه خودرو سواری پژو پارس مشکوک شده و به راننده آن دستور توقف دادند.
وی افزود: راننده خودرو به محض رویت ماموران با افزایش سرعت خود قصد داشت از محل فرار کند که با اقدام به موقع پلیس مجبور به توقف شد.
سرهنگ رزمی گفت: پس از توقف و بازرسی از این خودرو 541 دستگاه تلفن همراه و تبلت قاچاق و فاقد هرگونه مدارک گمرکی کشف شد.
این مقام انتظامی با بیان اینکه این محموله به صورت غیرقانونی وارد کشور شده و در حال انتقال به یکی از استان های همجوار بود، گفت: در این رابطه یک نفر متخلف دستگیر و به مرجع قضائی معرفی شد.
جانشین فرمانده انتظامی استان خاطرنشان کرد: برابر بررسی کارشناسان ارزش مالی این محموله کشف شده پنج میلیارد و 600 میلیون ریال برآورد شده است.
**کشف 22 هزار لیتر سوخت قاچاق
فرمانده انتظامی شهرستان دلیجان استان مرکزی گفت: روز گذشته 22 هزار لیتر سوخت قاچاق از یک دستگاه کامیون کشنده کشف شد.
سرهنگ علی هاشمی گفت: در اجرای طرح مبارزه قاطع با قاچاق کالا ، روز گذشته ماموران انتظامی ایست و بازرسی این شهرستان در هنگام کنترل کامیون های عبوری در محورهای مواصلاتی به یک دستگاه کامیون کشنده تانکردار مظنون شده و آن را متوقف کردند.
وی ادامه داد: مأموران پس از بازرسی از کامیون مذکور موفق به کشف 22 هزار لیتر نفت سفید قاچاق شدند و به علت عدم ارائه هرگونه مدرک گمرکی از سوی راننده، کامیون رابه پارکینگ منتقل کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان دلیجان افزود: متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضائی شد.
**توقیف تانکر حامل 30 هزار لیتر سوخت قاچاق
فرمانده انتظامی شهرستان سراوان استان سیستان و بلوچستان از کشف 30 هزار لیتر سوخت قاچاق و توقیف یک دستگاه تانکر کشنده خبر داد.
سرهنگ احسانعلی آذرپودینه گفت: در پی تشدید اقدامات انتظامی و برخورد قاطع با قاچاقچیان سوخت، ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی حین گشت زنی های هدفمند در محورهای مواصلاتی به یک دستگاه تانکر که در حال حرکت به سمت نوار مرزی بود مشکوک شده و آن را متوقف کردند.
وی افزود: اظهارات ضد و نقیض و مدارک ناقص راننده، ظن ماموران را بیشتر و خودرو به همراه متهم برای بررسی بیشتر به مقر پلیس آگاهی شهرستان منتقل شد.
این مقام انتظامی تصریح کرد: در بازرسی دقیق مشخص شد تانکر توقیفی حامل 30 هزار لیتر سوخت قاچاق و فاقد مجوز است که در این راستا متهم پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.
**کشف محموله های قاچاق 46 میلیاردی
فرمانده انتظامی استان هرمزگان از کشف انواع کالای قاچاق به ارزش بیش از 46 میلیارد ریال طی هفته گذشته در استان خبر داد.
سردار عزیزاله ملکی گفت: ماموران انتظامی استان طی هفته گذشته با اشراف کامل اطلاعاتی در محورهای مواصلاتی و اجرای طرح های پاکسازی نقاط آلوده، 54 دستگاه خودرو سبک و سنگین حامل کالای قاچاق را شناسایی و توقیف کردند.
وی افزود: طی این مدت با تلاش ماموران، سه میلیون و 66 هزار نخ سیگار، 14 هزار و 80 متر پارچه، هزار و 620 دستگاه لوازم خانگی، 524 قطعه خودرویی، پنج هزار و 500 لیتر سوخت، 21 هزار و 408 قلم لوازم آرایشی و بهداشتی ، 14تن و 800 کیلو برنج ، 82 هزار و 478 ثوب البسه و 604 کیلو چای قاچاق کشف شد.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه ارزش کالاهای کشف شده 46 میلیارد و 550 میلیون ریال برآورد شده است، تصریح کرد: با تشکیل 94 فقره پرونده در زمینه قاچاق کالا، 83 متهم در این رابطه نیز دستگیر شدند.
**توقیف محموله برنج قاچاق در الیگودرز
فرمانده انتظامی الیگودرز استان لرستان از کشف 23 تن برنج قاچاق به ارزش یک میلیارد و 100 میلیون ریال خبر داد .
سرهنگ خدا رحم ذلقی گفت: مأموران ایست و بازرسی خمه الیگودرز ، یک دستگاه کامیون حامل بار قاچاق را در محور الیگودرز - اصفهان توقیف کردند.
وی افزود: در بازرسی از خودروی مذکور ، 23 تن برنج خارجی قاچاق فاقد هر گونه مجوز گمرکی کشف شد. ارزش این محموله بنا بر اعلام کارشناسان ، یک میلیارد و 100 میلیون ریال اعلام شده و در این خصوص یک نفر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع ذیصلاح شد.
اجتمام9105**1569
گزارش: معصومه نیکنام ** انتشار: علی حبیبی
قاچاق مواد به پایتخت در قالب بار لوازم لباسشویی/سیم کارتهای اعتباری ابزاری برای کلاهبرداری