مشکل نبود فضای آموزشی در یحیی آباد آران و بیدگل بزودی رفع می شود

یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵
مشکل نبود فضای آموزشی در یحیی آباد آران و بیدگل بزودی رفع می شود

آران و بیدگل، کاشان - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش شهرستان آران و بیدگل گفت: مشکل نبود فضای آموزشی در یحیی آباد این شهرستان با رایزنی های انجام شده بزودی حل می شود.

آران و بیدگل، کاشان - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش شهرستان آران و بیدگل گفت: مشکل نبود فضای آموزشی در یحیی آباد این شهرستان با رایزنی های انجام شده بزودی حل می شود. محمد معدن دار روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: به دنبال درخواست مردمی مبنی بر نبود فضای آموزشی در یحیی آباد آران و بیدگل،به سرعت گروهی از کارشناسان آموزش و پرورش با حضور بنده برای بررسی موضوع به منطقه مراجعه کردیم تا از نزدیک مشکلات را بررسی کنیم.
وی افزود: با بازدید و بررسی های انجام شده معلوم شد که حدود 300 دانش آموز از این منطقه برای تحصیل به شهرستان کاشان مراجعه می کنند که با مشکلات متعددی هم روبرو هستند.
وی بیان کرد: این منطقه در حدود 700 خانوار ساکن دارد که به علت قرار گرفتن در حاشیه شهر ‌و نبود زیر ساخت های لازم در گذشته تا به امروز دارای مشکلاتی در زمینه فضای آموزشی بودند.
معدن دار تصریح کرد: به دنبال این بازدید، در جلسه ای با حضور اعضای شورای شهر آران و بیدگل و تعدادی از خیران مقرر شد هرچه سریعتر مکانی اجاره تا به طور موقت فضای آموزشی ویژه شش سال اول ابتدایی ایجاد شود و شورای شهر هم جهت پرداخت اجاره بها اعلام آمادگی کرده است.
وی برآورد اولیه از تعداد دانش آموزان دختر و پسر شش سال اول ابتدایی را حدود 200 نفر عنوان کرد و خاطرنشان کرد: امیدواریم که حداکثر تا مهر سال آینده شاهد بهره برداری از اولین فضای آموزشی در این منطقه باشیم.
یحیی آباد با حدود 700 خانوار در منطقه جنوب شهر آران و بیدگل و در نزدیکی ریل راه آهن در جوار شهرستان کاشان قرار دارد.
شهرستان آران و بیدگل با 100 هزار نفر جمعیت در شمالی ترین نقطه استان اصفهان، در فاصله شش کیلومتری شهرستان کاشان و 215 کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد.* لینک جستجو کانال ایرنا کاشان در تلگرام: irnakashan@
مشکل نبود فضای آموزشی در یحیی آباد آران و بیدگل بزودی رفع می شود