برترین های پژوهشی دانشگاه امیرکبیر در سال 95 معرفی شدند

دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵
برترین های پژوهشی دانشگاه امیرکبیر در سال 95 معرفی شدند

تهران- ایرنا- پژوهشگران برتر دانشگاه امیرکبیر در بخش های مختلف، واحد تحقیقاتی برتر، واحدهای فناور برتر و کتاب برتر این دانشگاه در سال 1395 روز دوشنبه با حضور رییس و جمعی از معاونان این دانشگاه معرفی و تجلیل شدند.

تهران- ایرنا- پژوهشگران برتر دانشگاه امیرکبیر در بخش های مختلف، واحد تحقیقاتی برتر، واحدهای فناور برتر و کتاب برتر این دانشگاه در سال 1395 روز دوشنبه با حضور رییس و جمعی از معاونان این دانشگاه معرفی و تجلیل شدند. به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، در این مراسم که در دومین روز هفته پژوهش در سالن فارابی دانشگاه امیرکبیر برگزار شد، دکتر عبدالله اردشیر دانشیار دانشکده مهندسی و عمران و محیط زیست و رییس پژوهشکده محیط زیست به عنوان 'پژوهشگر برتر صنعتی' این دانشگاه معرفی و مورد تجلیل قرار گرفت.
همچنین دکتر سهیلا سلحشور کردستانی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی پزشکی به عنوان 'تجاری ساز برتر' این دانشگاه معرفی و تجلیل شد.
دکتر لیلا ناجی استادیار رشته شیمی تجزیه به عنوان 'مخترع برتر و تاثیر گذار' این دانشگاه مورد تجلیل قرار گرفت.
سایر برترین های پژوهشی در این رویداد به شرح ذیل هستند:
***مدیر پروژه برتر صنعتی
دکتر حسین عسکریان ابیانه، معاون توسعه و مدیریت منابع
***بالاترین ارجاع علمی
دکتر مهدی دهقان عضو کمیسیون تخصصی هیات ممیزه دانشگاه امیر کبیر، به دلیل کسب بیشترین ارجاعات در 5 سال گذشته
***بالاترین ارجاع نسبی علمی
دکتر وحید حدادی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی پلیمر
***بالاترین کمیت و کیفیت در مقالات - ISI
دکتر سجاد جعفری مدیر دانشجویی فرهنگی در دانشکده مهندسی پزشکی
***انتشار کتاب ملی
دکتر علی اکبر رمضانیان پور استاد دانشگاه و نویسنده کتاب 'مواد جایگزین سیمان، خواص ، دوام و توسعه در بخش کتاب برتر منتشر شده دانشگاه در سال 95
***پروژه های برتر در بخش دکتری
در بخش پروژه های برتر دکتری، عبدالله اسدی از گروه مستقل شیمی، محمد فتوحی از دانشکده مهندسی مکانیک، سعید سهمانی از دانشکده مهندسی مکانیک ، رضا نصیری زرندی از دانشکده مهندسی برق، ثریا قیم پور از دانشکده مهندسی نساجی ، صابر محمدی از دانشکده مهندسی نفت و آزاده سپهوندی از دانشکده مهندسی پزشکی
****پروژه های برتر در مقطع کارشناسی ارشد
در بخش پروژه های برتر در مقطع کارشناسی ارشد رضا محمدی از دانشکده مهندسی مکانیک، ساسان توکلی از دانشکده مهندسی دریا و فاضل رنگریز رستمی از دانشکده مهندسی برق تقدیر شدند.
***واحدهای فناور برتر
واحدهای فناور برتر در سه بخش شرکت های دانش بنیان، واحد فناور در مرحله پیش رشد و واحد فناور در مرحله رشد معرفی شدند.
در بخش واحد فناور شرکت های دانش بنیان، شرکت 'مواد ساخت آزما ویستا' که از جمله در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی مکانیک خاک و مقاومت مصالح فعالیت می کند، معرفی شد.
شرکت 'آراد توسعه انرژی فیدار' که در زمینه نفت، گاز و پتروشیمی فعالیت می کند، به عنوان واحد فناور برتر در مرحله پیش رشد معرفی و تقدیر شد.
شرکت 'پیشتاز طراحان الیت' که در زمینه صنعت ساختمان فعالیت می کند نیز به عنوان واحد فناور برتر در مرحله رشد معرفی و تقدیر شد.
***واحد تحقیقاتی برتر
پژوهشکده علوم و فناوری فضا ؛ این پژوهشکده در زمینه های تعیین و کنترل وضعیت و مکانیک مدار ، مهندسی سیستم و تضمین محصول سیستم های فضایی، سازه و مواد هوایی و فضایی ، کنترل حرارت و حوزه های هوایی فعالیت تحقیقاتی دارد.
از دستاوردهای این پژوهشکده، انجام دو طرح کلان ملی توسعه فناوری های کلیدی طراحی هواپیمای مسافربری 150 نفره و طرح کلان ملی طراحی و ساخت سفینه حامل موجود زنده است.
هفته پژوهش سال 95 از 21 تا 27 آذرماه برگزار می شود و روزهای این هفته به ترتیب با عنوان های 'پژوهش، فناوری و مدرسه'، 'پژوهش، فناوری و دانشگاه کارآفرین' ، 'پژوهش، فناوری و صنعت'، 'پژوهش، فناوری؛ اقدام و عمل'، 'پژوهش، فناوری و حامیان پژوهش'، 'ایده برتر، سرمایه ملی' و ''پژوهش، فناوری و حوزه و دانشگاه' نامگذاری شده است.
علمی**2038**
خبرنگار: درنا محمدیان* انتشار: زهره محتشمی پور
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.me/
برترین های پژوهشی دانشگاه امیرکبیر در سال 95 معرفی شدند