معاون فرماندار هشترود: نظارت بر واحدهای صنفی در تنظیم بازار موثر است

سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵
معاون فرماندار هشترود: نظارت بر واحدهای صنفی در تنظیم بازار موثر است

مراغه - ایرنا - معاون فرماندار هشترود بر نظارت جدی بر واحدهای صنفی تاکید کرد و گفت: این امر ضمن جلوگیری از تخلفات احتمالی از عوامل موثر در تنظیم بازار است.

مراغه - ایرنا - معاون فرماندار هشترود بر نظارت جدی بر واحدهای صنفی تاکید کرد و گفت: این امر ضمن جلوگیری از تخلفات احتمالی از عوامل موثر در تنظیم بازار است. به گزارش ایرنا، ناصر نادری روز سه شنبه در جلسه کارگروه تنظیم بازار محصولات کشاورزی این شهرستان اظهار کرد: تنظیم بازار امنیت شغلی را به دنبال دارد از این رو این کارگروه باید وظایف خود را به نحو مطلوبی انجام دهد.
وی افزود: متاسفانه مردم هشترود به بازار اعتماد ندارند و بیشتر مردم برای خرید مایحتاج خود به شهرهای همجوار می روند که باید با آسیب شناسی این موضوع، زمینه تغییر این باور در مردم را فراهم کنیم.
وی بر توزیع کالاهای ضروری در بازار تاکید کرد و افزود: نظارت بر توزیع برخی از کالاها کم بوده و تعدادی از توزیع کنندگان و فروشندگان اقلام را به طور کامل و با قیمت واقعی توزیع نمی کنند که باید پیگیری و کالاهای ضروری به اندازه کافی در بازار عرضه شود.
اسماعیل کریمی اصل مدیر جهاد کشاورزی هشترود نیز ازافزایش 20 درصدی محصولات باغی، زراعی و دامی در هشترود نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: این میزان افزایش در پی برمانه ریزی دقیق تحقق یافته است.
وی همچنین از کشاورزان خواست تا با توجه به نفوذ پدیده جوی طی روزهای آینده به منطقه، برای جلوگیری از یخ زدگی محصولات، آن ها را در انبارهای استاندارد نگهداری کنند.
صبور علمی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت هشترود نیزاز افزایش 30 درصدی تخلفات گرانفروشی و تقلب در کسب در طی 8 ماهه گذشته در هشترود خبر داد .
وی گفت: در این مدت 227 مورد پرونده تخلف تشکیل و به تعزیرات هشترود ارسال شده است.
علمی از برخورد شدید این اداره با افراد کم فروش، گران فروش و تقلب در کسب در این شهرستان و شهر نظرکهریزی خبر داد و گفت : در صورت مشاهده تخلف، پس ازتشکیل پرونده محل کسب نیز پلمپ خواهد شد.
اسلام عبدیلر شهردار هشترود نیز در این جلسه گفت: متاسفانه نبود میدان تره بار در هشترود باعث شده فروشنده گان میوه و تره بار به صورت دوره گردی و با ماشین اقدام به فروش میوه و تره باردر سطح شهر کنند که نظارت کافی بر کیفیت و قیمت آنها سخت است.
وی در مورد احداث میدان تره بار در هشترود گفت: متاسفانه احداث این مرکز صرفه اقتصادی ندارد اما شهرداری آماده است غرفه های میوه را با نظارت جهاد کشاورزی و صنعت و معدن و تجارت ایجاد کند.
شهرستان هشترود با حدود 70 هزار نفر جمعیت در 120 کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
معاون فرماندار هشترود: نظارت بر واحدهای صنفی در تنظیم بازار موثر است