مقدمات عضویت آران و بیدگل در شبکه بین المللی جامعه ایمن پیگیری می شود

سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵
مقدمات عضویت آران و بیدگل در شبکه بین المللی جامعه ایمن  پیگیری می شود

آران و بیدگل، کاشان - ایرنا - معاون فرماندار آران و بیدگل گفت: براساس شاخص های یک جامعه ایمن، شبکه بهداشت ودرمان آران و بیدگل با تشکیل جلسات مرتبط ، موضوع مقدمات عضویت شهرستان درشبکه بین المللی جامعه ایمن راپیگیری می کند.

آران و بیدگل، کاشان - ایرنا - معاون فرماندار آران و بیدگل گفت: براساس شاخص های یک جامعه ایمن، شبکه بهداشت ودرمان آران و بیدگل با تشکیل جلسات مرتبط ، موضوع مقدمات عضویت شهرستان درشبکه بین المللی جامعه ایمن راپیگیری می کند. به گزارش ایرنا، علیمحمد یوسفیان روز سه شنبه در جلسه کارگروه بهداشت، سلامت و امنیت غذایی شهرستان آران و بیدگل با اشاره به لزوم آشنا کردن مسئولان با اهمیت پیشگیری از حوادث اظهار داشت: تعیین میزان و نوع همکاری هریک از ارگانها و جلب همکاری درون بخشی وبرون بخشی، جلب مشارکت مردم وآشنا کردن آنان به اصول ایمن وفرهنگ سازی دراین رابطه از راهبردهای برنامه جامع ایمن به شمار می رود.
وی تصریح کرد:دراین برنامه، ایمنی مدرسه، کودکان، ترافیک، مساجد و اماکن مذهبی، خانواده و سالمندان گنجانده شده است که می توان با تحقق این امر، قدم های اساسی در پیشگیری از سوانح درسطح شهرستان برداریم.
‌وی برنامه جامعه ایمن را کامل ترین و غنی ترین برنامه در پیشگیری ازحوادث برشمرد و گفت: این طرح تمام اقشارجامعه، سازمان ها، گروه های سنی، تمام حوادث و محیط ها را در برمی گیرد.
یوسفیان هم چنین درباره لزوم اجرای ماده 37 قانون برنامه پنجم توسعه اظهارداشت: براساس این ماده قانونی و ماده 48 الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی ازمقررات مالی دولت، هرگونه تبلیغات خدمات و کالاهای آسیب رسان براساس تشخیص واعلام وزارت بهداشت و سازمان ملی استاندارد از سوی رسانه ها ممنوع است.
وی در این خصوص ازکمیته تعیین مصادیق تبلیغات خواست که استعلام لازم ازشبکه بهداشت ودرمان برای نصب بیلبوردهای تبلیغاتی را به عمل آورد.
شهرستان آران و بیدگل با 100 هزار نفر جمعیت در شمالی ترین نقطه استان اصفهان، در فاصله شش کیلومتری شهرستان کاشان و 215 کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد.* لینک جستجو کانال ایرنا کاشان در تلگرام: irnakashan@
مقدمات عضویت آران و بیدگل در شبکه بین المللی جامعه ایمن پیگیری می شود