دشمن می خواهد اسلام را از درون نابود کند

چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵
دشمن می خواهد اسلام را از درون نابود کند

کرمان - ایرنا - قائم مقام موسسه روایت سیره شهدا با بیان اینکه دشمن می خواهد اسلام را از درون نابود کند گفت: اگر اسلام دین منفعل و بدون کاربرد بود این همه دشمن نداشت و اگر مردم ایران منفعل بودند ایران هراسی وجود نداشت.

کرمان - ایرنا - قائم مقام موسسه روایت سیره شهدا با بیان اینکه دشمن می خواهد اسلام را از درون نابود کند گفت: اگر اسلام دین منفعل و بدون کاربرد بود این همه دشمن نداشت و اگر مردم ایران منفعل بودند ایران هراسی وجود نداشت. به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید حسین آقامیری شامگاه سه شنبه در نهمین یادواره شهدای گمنام و دانشجو دانشگاه آزاد اسلامی در کرمان افزود: پیروزی اسلام زمانی است که اسلام در همه ابعاد خود اتفاق بیفتد و این زمانی است که همه آیین ها به آن بگروند.
وی گفت: با جریان حق در طول تاریخ و اکنون نیز مخالفت می شود و حق و باطل جریان ذاتی عالم است.
وی افزود: تا وقتی ندانیم مسیر شهدا چه مسیری است آنها اسیر جناح بازی و حرف های افراد جامعه می شوند.
مدرس حوزه علمیه بیان کرد: مدافعان حرم قبل از حرم، مدافع حریم هستند و امروز زبان افرادی که می گفتند جوانان ایرانی دیگر نمی جنگد، به خاطر شهدای حرم بسته است.
وی گفت: سوریه می رویم زیرا اگر عراق و سوریه را دشمن بگیرد، گزینه بعدی ما هستیم و در زمان دفاع مقدس تنها کشور عربی که به کمک ما آمد سوریه بود.
آقامیری با تاکید بر اینکه داعش با شعار الله اکبر می آید تا نام اسلام را لکه دار کند افزود: جنگ سوریه جنگ اسلام با اسلام نیست و داعش با جنایات و شکنجه کودکان نشان می دهد دشمن اسلام است.
وی عنوان کرد: انبیای الهی 2 ماموریت مهم داشتند که اولین ماموریت آنها حاکم کردن ولایت الهی در عالم بود و این یعنی مسیر زندگی مردم مسیر خدا باشد.
وی ادامه داد: دومین ماموریت انبیای الهی دغدغه هدایت بشر برای رسیدن به هدف اصلی بود و وقتی به تاریخ نگاه می کنیم می بینیم مردم نمی خواستند این دغدغه انبیا محقق شود لذا یکی از سخت ترین اوضاع و احوال انبیا مقابله با مردمی بود که نمی خواستند.
حجت الاسلام آقامیری با اشاره به واقعه کربلا گفت: دغدغه تشکیل حکومت اسلامی را در سیره امامان و انبیا در طول تاریخ می بینیم.
وی با بیان اینکه همه اهل بیت و انبیای الهی به دنبال گستراندن ولایت الهی در عالم بودند افزود: ولایت الهی، دغدغه امام زمان (عج) نیز می باشد و وظیفه مردم در عصر غیبت مانند وظیفه انبیا است لذا باید زمینه ساز آن باشیم.
قائم مقام موسسه روایت سیره شهدا بیان کرد: دغدغه مردم اگر دغدغه حضرت مهدی (ع) شد یعنی منتظر ظهوریم و مسیر ولایی ظهور آن حضرت هزینه ای نیز دارد که برای رسیدن به سعادت هزینه آن را می دهیم.
وی با بیان اینکه امام زمان (عج) در مسیر پیامبر گرامی اسلام که رحمت العالمین است، می باشد گفت: ظهور حضرت مهدی به معنای انتقام و کشتار و ضرب شمشیر نیست و این تعبیر غلطی است.
حجت الاسلام آقامیری با تاکید بر اینکه اگر مردم اسلام را با نیکی بپذیرند باعث شادی امام زمان (عج) می شود افزود: در عمل باید زمینه ساز ظهور شویم یعنی مردم دنیا را عاشق آن امام کنیم و دشمنان خدا و اسلام می خواهند با گناه، فرج ایشان را عقب بیندازند که باید در این راه بشریت را نجات دهیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان هم گفت: جوانان باید با آرمان شهادت که ایدئولوژی بنیادین مذهب شیعه است، آشنا شوند تا مفهوم عمیق شهادت را درک کنند.
بابک آل طه افزود: جوانان باید بدانند چطور انسان بزرگترین نعمت خود که حیات است را با اخلاص به خدا هدیه می کند و درک این عمل نیاز به تعمق، تفکر و مطالعه دارد.
وی تصریح کرد: برای ما افتخار است در فضایی زندگی میک نیم و هوایی نفس می کشیم که شهدای دفاع مقدس زندگی و نفس کشیدند و نسل جدید تداوم آن را می بیند و این نهضت متعالی به دست امام راحل پایه گذاری شد، به دست رهبر معظم انقلاب تداوم آن را می بینید و شهدای مدافع حرم همچنین راه دفاع مقدس را ادامه می دهند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان گفت: از دانشجویان و نسل جوان می خواهم که خودشان را با مفهوم شهادت، دفاع مقدس و مبارزات انقلابی مانوس کنند و به دانشجویان بسیجی توصیه می کنم که در فرصتهای مناسب مفهوم شهادت را زنده نگه دارند و نسل جوان را با این آرمان ارزشمند آشنا کنند.
وی افزود: کشور ایران تحت رهبری امام خمینی (ره) خواست گفتمان دینی را مطرح کند و در چارچوب این گفتمان مستقل شود که دستاوردی یگانه در طول تاریخ است.
آل طه با بیان اینکه انقلاب ایران گفتمان دینی دارد و با هیچ انقلابی در دنیا قابل مقایسه نیست اظهار کرد: برای پیاده سازی این گفتمان هزینه زیادی دادیم و باید نسل جدید با آن آشنا شود تا قدر آن را بیشتر بداند.
وی با اشاره به اینکه آیین های مشابه برگزار شود گفت: این آیین ها باعث حفظ ارزش ها و در ذهن و دل نهادینه می شود.
وی افزود: افتخار دانشگاه آزاد اسلامی این است که درس دفاع مقدس در این دانشگاه تدریس می شود و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مدرس آن است که از اسطوره های دفاع مقدس نیز می باشد.
رئیس دانشگاه ازاد اسلامی واحد کرمان افزود: آثار خوبی از دفاع مقدس تالیف شده که کتاب آن 23 نفر و دختر شینا از جمله آنهاست و رهبر معظم انقلاب برای هر 2 نوشته ای دارند لذا مورد توجه معظم له می باشند.
وی گفت: این 2 کتاب، فضای واقعی، بی طرفانه و به دور از شعار زدگی ایجاد می کند و به خواننده گوشه ای از حقایق آن دوران را نشان می دهد و جوانان این کتاب ها را بخوانند تا بدانند چه حماسه ای بر این سرزمین گذشته است.
نهمین یادواره شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی به همت بسیج دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان، و با حضور قائم مقام موسسه روایت سیره شهدا، رئیس دانشگاه، دانشجویان و سایر مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان، خانواده شهدا و جانبازان، بسیجی و مداحان اهل بیت عصمت و طهارت در تالار حافظ دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان برگزار شد.
این آیین همراه با گرامی داشت یاد حجت الاسلام سعید بیاضی زاده اولین طلبه شهید مدافع حرم استان کرمان برگزار شد.
دشمن می خواهد اسلام را از درون نابود کند