برگزاری کارگاه آموزشی تربیت مدرس کلاس های تفسیر در تبریز

چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵
برگزاری کارگاه آموزشی تربیت مدرس کلاس های تفسیر در تبریز

تبریز - ایرنا- مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: این مجموعه با همکاری ستاد تفسیر استان، کارگاه آموزشی تربیت مدرس کلاس های تفسیر برگزار می کند.

تبریز - ایرنا- مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: این مجموعه با همکاری ستاد تفسیر استان، کارگاه آموزشی تربیت مدرس کلاس های تفسیر برگزار می کند. به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی این اداره کل، حجت الاسلام سیدشهاب‌الدین حسینی در جلسه اختتامیه سوره حجرات که با حضور 40 استاد تفسیر برگزار شد، اظهار کرد: یکی از شاخص‌های برتری پیامبر اکرم(ص) همان قرآن کریم است که متاسفانه این کتاب آسمانی مهجور مانده است.
وی افزود: پویایی و تلاش سازمان تبلیغات اسلامی با توجه با کمبودهای مالی موجود بسیار سخت است و با تلاش و فداکاری شبانه روزی در حال تحقق شاخص‌ها و برنامه‌های دینی و فرهنگی خواهیم بود.
حسینی با اشاره به آمادگی تبلیغات اسلامی استان برای برگزاری دوره های کارگاهی تفسیر، گفت: کارگاه آموزشی تربیت مدرس کلاس های تفسیر با استفاده و بهره‌ گیری از اساتید مجرب و ورزیده در آینده نزدیک در تبریز برگزار می‌ شود.
وی ادامه داد: پنج هزار و 800 هیات در آذربایجان شرقی وجود دارد که از این تعداد سه هزار هیات در تبریز فعال است که لزوم برگزاری سخنرانی و جلسات تفسیر در هیات ها مثمر ثمر می ‌باشد و منشوری در حال تدوین است که جلسات هفتگی هیات ها در مساجد برگزار شود.
حسینی یادآور شد: برگزاری 20 ویژه برنامه در مناسبت ولایت حضرت مهدی(عج) می تواند الگویی برای برنامه‌های دیگر باشد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی افزود: برای تداوم فعالیت‌های فرهنگی باید به سراغ خیرین رفته و این زمینه را فعال کنیم و به طور حتم روحانیون به عنوان علمداران دین باید به فکر برنامه‌های دینی باشند.
3038/6183انتشار:محمد رستگار
برگزاری کارگاه آموزشی تربیت مدرس کلاس های تفسیر در تبریز