شناسایی باند 3 نفره کلاهبرداری پیامکی/ چسب هم قاچاق شد

یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵
شناسایی باند 3 نفره کلاهبرداری پیامکی/ چسب هم قاچاق شد

تهران-ایرنا- رئیس پلیس فتا استان یزد گفت: کارآگاهان پلیس فتا، اعضای باندی را دستگیر کردند که با ارسال پیامک جعلی به شهروندان، سه میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند.

تهران-ایرنا- رئیس پلیس فتا استان یزد گفت: کارآگاهان پلیس فتا، اعضای باندی را دستگیر کردند که با ارسال پیامک جعلی به شهروندان، سه میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند. به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرگرد مرتضی ابوطالبی افزود: در پی شکایت چند شهروند مبنی بر برداشت مبالغی از حساب های بانکی آنان توسط افرادی ناشناس، بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا استان یزد قرار گرفت.
وی ادامه داد: با بررسی های ماموران پلیس فتا مشخص شد که متهمان پس از سرکیسه کردن طعمه های خود با استفاده از نرم افزار جعلی که پیامک واریز وجه را نشان می دهد دست به کلاهبرداری از این افراد زده اند.
سرگرد ابوطالبی ادامه داد: تلاش گسترده ماموران پلیس برای شناسایی و دستگیری متهمان به نتیجه رسید و سرانجام سه تن از اعضای این باند کلاهبرداری در مخفیگاهشان در شهر یزد شناسایی، دستگیر و برای بازجویی به پلیس فتا منتقل شدند.
رئیس پلیس فتا استان یزد اضافه کرد: متهمان در بازجویی های خود به سرکیسه کردن افراد و کلاهبرداری سه میلیارد ریالی از شهروندان در استان های یزد، اصفهان و البرز اعتراف کردند.
سرگرد ابوطالبی اضافه کرد: تاکنون 19 تن از شاکیان این پرونده شناسایی شده اند؛ ضمن اینکه با دستور مقام قضائی، متهمان با قرار قانونی روانه زندان شدند.
**توقیف چسب های میلیاردی قاچاق
جانشین فرمانده انتظامی استان لرستان اعلام کرد: یک دستگاه کانتینر کشنده شناسایی و 10 تن انواع چسب قاچاق به ارزش چهار میلیارد ریال در خرم آباد کشف شد.
سرهنگ علی احمدی تبار گفت: ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز آگاهی این استان از ورود کالای قاچاق توسط یک دستگاه کانتینرکشنده در محور مواصلاتی اندیمشک – خرم آباد، مطلع و بلافاصله به محل مورد نظر اعزام شدند و خودروی یاد شده را توقیف کردند.
وی افزود: در بازرسی از خودروی توقیفی، 11 تن چسب مایع، نواری و صنعتی بارگیری شده از استان های جنوبی کشور کشف شد.
جانشین فرمانده انتظامی لرستان اضافه کرد: کارشناسان، ارزش محموله کشف شده را چهار میلیارد ریال اعلام کردند.
به گفته احمدی تبار در این رابطه یک متهم دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.
** کشف 52 کیلوئی گوشت بدون مجوز
فرمانده انتظامی شهرستان رودسر استان گیلان از کشف 52 کیلوگرم گوشت قرمز بدون مجوز به ارزش 30 میلیون ریال خبر داد.
سرهنگ رمضانعلی پور قاسم گفت: ماموران انتظامی ایست بازرسی چابکسر حین کنترل خودروهای عبوری محور چابکسر به سمت استان مازندران به یک دستگاه خودروی 405 مشکوک شدند و آن را متوقف کردند که از این خودرو، 52 کیلوگرم گوشت قرمز فاقد مجوز و غیربهداشتی کشف شد.
**توقیف جرثقیل قاچاق
فرمانده انتظامی استان فارس اظهار کرد: یک دستگاه کامیون تریلر حامل جرثقیل قاچاق به ارزش سه میلیارد ریال در این استان توقیف شد.
سردار احمد علی گودرزی افزود: ماموران انتظامی شهرستان رستم هنگام کنترل خودرو های عبوری در اطراف این شهرستان به یک دستگاه کامیون تریلر حامل جرثقیل 75 تنی مظنون شدند که پس از متوقف کردن این خودرو در بررسی مدارک بار مشخص شد جرثقیل 75 تنی ، مدارک گمرکی و قانونی ندارد.
**کشف 163 هزار لیتر سوخت قاچاق
فرمانده انتظامی استان هرمزگان از کشف 163 هزار و 500 لیتر سوخت قاچاق در ادامه اجرای طرح های پاکسازی نقاط آلوده در شهرستان میناب خبر داد .
سردار عزیزاله ملکی گفت: ماموران این استان با همکاری ماموران انتظامی شهرستان های بندرعباس، میناب و یگان های ویژه و تکاوری استان، طرح پاکسازی مناطق آلوده و مبارزه با قاچاق سوخت را در بندر کلاهی شهرستان میناب اجرا کردند.
سردار ملکی خاطرنشان کرد: با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی و جستجوی میدانی، تعدادی خانه و محل دپوی قاچاق سوخت ، شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی این مکان های آلوده پاکسازی شد.
سردار ملکی افزود: در این رابطه سه فروند شناور فعال در قاچاق سوخت و یک دستگاه موتورسیکلت، توقیف و همچنین یک دستگاه خودروی سواری زانتیا نیز با دستور قضائی توقیف و برای سیر مراحل قانونی به پارکینگ منتقل شد.
فرمانده انتظامی این استان، ارزش سوخت های کشف شده را سه میلیارد ریال عنوان کرد.
**کشف تجهیزات کشاورزی قاچاق
فرمانده انتظامی استان مازندران از شناسایی و کشف تجهیزات کشاورزی قاچاق به ارزش یک میلیارد ریال در شهرستان ساری خبر داد.
سردار سیدمحمود میرفیضی اظهار کرد: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی، فردی فعال در امر تهیه و توزیع لوازم و تجهیزات کشاورزی قاچاق را شناسایی کردند.
فرمانده انتظامی استان مازندران افزود: ماموران در ادامه تحقیقات با تعقیب و مراقبت از متهم، محل دپوی کالای قاچاق را کشف و با هماهنگی قضائی در بازرسی از آن، 60 دستگاه سم پاش دوشی خارجی به همراه 275 دستگاه علف تراش و 20 دستگاه اره موتوری خارجی را کشف کردند.
به گفته سردار میرفیضی ، متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.
**کشف 175 میلیون چک پول جعلی
فرمانده انتظامی شهرستان بجنورد خراسان شمالی از کشف 175 میلیون چک پول جعلی خبر داد.
سرهنگ علی پاکدل اظهار کرد: در پی اعلام گزارش مرکز فوریتهای پلیسی 110 مبنی بر ارائه چک پول جعلی به باجه یکی از بانک های شعبه بجنورد ، بلافاصله مأموران کلانتری 11 به محل اعزام شدند.
وی افزود: بنابر اظهارات رئیس شعبه بانک، یکی از مشتریان با هویت مشخص 300 میلیون ریال چک پول ، تحویل باجه داده بود که 175میلیون ریال از چک پول ها، جعلی بود.
فرمانده انتظامی شهرستان بجنورد اضافه کرد: در بررسی مأموران ، مشخص شد ، متهم ، مبلغ یاد شده را از فردی دیگر با هویت مشخص گرفته است که ماموران در ادامه تحقیقات ، فرد مورد نظر را شناسایی و دستگیر کردند.
به گفته این مقام انتظامی ، متهم دوم در بازجویی های انجام شده اعلام کرد که چک پول های جعلی را در معامله خرید و فروش احشام دریافت کرده است.
وی اظهار کرد: متهمان برای ادامه تحقیقات به پلیس آگاهی تحویل داده شدند.
** کشف 232 کیلوگرم تریاک در یک دستگاه پژو 405
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از کشف 232 کیلوگرم تریاک از یک دستگاه پژو 405 در شهرستان بیرجند خبر داد.
سردار مجید شجاع افزود: با دریافت اطلاعاتی مبنی بر این که یکی از قاچاقچیان حرفه ای مواد مخدر قصد دارد مقادیری مواد مخدر را از استان های شرقی به مرکز کشور منتقل کند؛دستگیری او در دستور کار مأموران قرار گرفت .
وی اضافه کرد:مأموران با رصد اطلاعاتی متهم را که قصد داشت با یک دستگاه پژو 405 از شهرستان بیرجند عبور کند تحت نظر قرار دادند و با اعزام تیم های عملیاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر به جاده بیرجند به قاین به نامبرده، دستور ایست دادند .
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی ادامه داد : پلیس به راننده دستور ایست داد ولی راننده خودرو که قصد توقف نداشت با بی اعتنایی به دستور پلیس متواری شد . اخطار هوایی پلیس نیز برای توقف قاچاقچی مواد مخدر که با سرعت بالا در جاده حرکت می کرد کارساز نبود که مأموران به ناچار با استفاده از قانون بکارگیری سلاح به سمت خودروی 405 تیراندازی کردند و با هدف قرار دادن لاستیک های خودرو راننده را مجبور به توقف کردند .
وی تصریح کرد : راننده خودرو بلافاصله دستگیر شد و در بازرسی از خودرو 232 کیلوگرم تریاک ، کشف شد و متهم تحت بازجویی پلیس قرار گرفت.
**کشف محموله میلیاردی گوشی قاچاق
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه اعلام کرد: 225 دستگاه تلفن همراه قاچاق به ارزش بیش از پنج میلیارد و 500 میلیون ریال در این استان کشف شد.
سردار'منوچهر امان اللهی افزود: مأموران یگان امداد شهرستان کرمانشاه حین گشت زنی در خیابان های منتهی به خروجی شهر کرمانشاه، به 2 دستگاه خودرو 206 در حال عبور با سرعت بالا و بدون توجه به ایست پلیس، مشکوک شدند و خودروها را تحت تعقیب قرار دادند.
وی ادامه داد: در این راستا شماره پلاک خودروهای مذکور به منظور مسدود کردن راه های خروجی به تمام واحدهای گشت یگان امداد اعلام شد که در نهایت یکی از خودروها به علت عدم کنترل و سرعت بیش از حد مجاز، واژگون و راننده مصدوم شد. خودروی دیگر نیز پس از مدتی تعقیب و گریز و حضور گشت های ویژه یگان امداد، تسلیم ماموران پلیس شد.
مقام ارشد انتظامی استان تصریح کرد: با توجه به مشکوک بودن مورد، خودروها توسط کارشناسان و متخصصان انتظامی شهرستان مورد بررسی دقیق قرار گرفت و تعداد 225 دستگاه تلفن همراه قاچاق که به صورت بسیار ماهرانه ای در خودروها جاسازی شده بود، کشف شد.
سردار امان اللهی افزود: در این ارتباط، سه متهم حدود 40 ساله که پیش از این نیز سابقه حمل کالای قاچاق داشتند، دستگیر شدند و 2 دستگاه خودرو سواری نیز توقیف شد.
وی گفت: متهمان در بازجویی های فنی اعتراف کردند که محموله را به قصد توزیع در پایتخت، از شهرستان های مرزی کرمانشاه بارگیری کرده اند لذا برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.
** از رفاقت و شراکت تا هتک حیثیت در فضای مجازی
فردی که در فضای مجازی با درج مطالب بی اساس اقدام به ناسزا گویی علیه یکی از شهروندان می کرد در تحقیقات کارشناسان پلیس فتا استان مرکزی در اراک دستگیر شد.
مصطفی نوروزی رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان اراکی مبنی بر هتک حیثیت و نشر اکاذیب فردی ناشناس، علیه این شهروند در فضای مجازی، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.
این مقام انتظامی گفت: متهم در بازجویی های پلیس به هتک حیثیت ،علیه شاکی که شریک تجاری او هم بود به علت اختلاف حساب، اعتراف کرد که پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.
شناسایی باند 3 نفره کلاهبرداری پیامکی/ چسب هم قاچاق شد