بعیدی نژاد: عده ای به دنبال سوء استفاده از جریان سازی رسانه های غربی در ارتباط با حلب هستند

یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵
بعیدی نژاد: عده ای به دنبال سوء استفاده از جریان سازی رسانه های غربی در ارتباط با حلب هستند

لندن - ایرنا - حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در یادداشتی با بیان اینکه برخی رسانه های غربی بدون توجه به واقعیت های در صحنه سعی کرده اندایران را مانعی بر سر راه خروج معارضین و خانواده هایشان در حلب معرفی کنند، هشدار داد عده ای به دنبال سوء استفاده از این جریان خبری هستند.

لندن - ایرنا - حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در یادداشتی با بیان اینکه برخی رسانه های غربی بدون توجه به واقعیت های در صحنه سعی کرده اندایران را مانعی بر سر راه خروج معارضین و خانواده هایشان در حلب معرفی کنند، هشدار داد عده ای به دنبال سوء استفاده از این جریان خبری هستند. به گزارش ایرنا، بعیدی نژاد در این یادداشت که روز یکشنبه در صفحه تلگرام خود منتشر کرد، نوشت: 'تعداد چهار هزار نفر از مجروحین، زخمی ها و خانواده های آنها دهها ساعت است که برای خارج شدن از محاصره، منتظر اجازه گروه های مسلح معارض هستند تا اجازه دهند اتوبوس ها برای بردن آنها بعد از چند مرحله تاخیر وارد شهرک های آنها در حوالی شهر ادلب سوریه شوند. در نهایت نور چراغ اتوبوس ها نورامید را در دل آنان روشن می کند و امیدوار می شوند که بعد از حدود دو سال محاصره بتوانند برای مداوا به جای امنی بروند. ولی ناگهان گروه های مسلح خلاف تعهدات قبلی خود نه تنها اجازه عبور اتوبوس ها به شهرک ها را نمی دهند بلکه آنها را به آتش می کشند تا بغض و خشونت را در بالاترین درجه نشان داده باشند.
این در حالی است که حدود شش هزار نفر از نیروهای معارض همراه خانواده های خود در بخش غربی حلب هم منتظرند که به شهر ادلب حرکت کنند. با اقدام خشونت آمیز خود، این نیروهای معارض نه تنها تفاهم بدست آمده برای خروج مجروحین از دو شهرک نزدیک ادلب را بر هم می زنند، بلکه خروج نیروهای معارض و خانواده هایشان از حلب را نیز به تعویق می اندازند.
جای تاسف است که برخی رسانه های غربی بدون توجه به واقعیت های در صحنه در چند روز گذشته سعی می کردند که ایران را مانعی بر سر راه خروج معارضین و خانواده هایشان در حلب معرفی کنند. عده ای مغرض نیز با سوء استفاده از این جریان خبری تلاش نمودند که مردم بی اطلاع را برای اعتراض به جلوی سفارت های ایران بکشانند و بدین ترتیب مردم ایران را نیز متقابلا به تحریک علیه سفارتخانه های خارجی دعوت کنند.
اطلاعات موثق نشان می دهد که سازمان منافقین که دیگر جایگاهی نزد ایرانیان ندارد در پوشش حمایت از اقدامات انساندوستانه از مردم حلب نقشی کلیدی دراین فعالیت ها ایفا می کند. هوشیار باشیم.
بعیدی نژاد: عده ای به دنبال سوء استفاده از جریان سازی رسانه های غربی در ارتباط با حلب هستند