استاندارمازندران:کمترازهفت درصد زمین های کشاورزی استان بیمه است

دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵
استاندارمازندران:کمترازهفت درصد زمین های کشاورزی استان بیمه است

ساری-ایرنا- استاندار مازندران با اشاره به اهمیت بیمه کشاورزی به علت حوادث غیرمترقبه در استان گفت: بیمه زمین و محصولات کشاورزی تنها پشتیبان کشاورزان است اما کمتر از هفت درصد زمین های مازندران بیمه است.

ساری-ایرنا- استاندار مازندران با اشاره به اهمیت بیمه کشاورزی به علت حوادث غیرمترقبه در استان گفت: بیمه زمین و محصولات کشاورزی تنها پشتیبان کشاورزان است اما کمتر از هفت درصد زمین های مازندران بیمه است. ربیع فلاح روز دوشنبه در گردهمایی ائمه جمعه استان مازندران با حضور وزیر اطلاعات در گوهرباران ساری ، افزود: در حالی که 460 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی استان مازندران بهترین شرایط و ظرفیت تولیدات کشاورزی را در کشور دارد، اما کمتر از هفت درصد این زمین ها بیمه است.
وی خطاب به ائمه جمعه استان مازندران گفت: باید از تریبون نماز جمعه برای ترویج بیمه استفاده و کشاورزان را برای انجام بیمه توجیه کرد.
استاندار مازندران در عین حال گفت: به طور یقین مشکلات اداری و قانونی و اینکه جبران خسارت ها باید به موقع با تامین اعتبار پرداخت شود از طریق دولت و نمایندگان مجلس پیگیری می کنیم.
بارندگی و بارش برف سنگین اوایل آذرماه بیش از 700 میلیارد تومان به اراضی کشاورزی بویژه مرکبات در استان مازندران خسارت زد.
استاندار مازندران با بیان اینکه توزیع 300میلیارد ریال خسارت بلاعوض به باغداران مرکبات و کیوی استان آغاز شده گفت: تسهیلات با بهره کم نیز با تخصیص اعتبار آغاز شده و بر اساس نظرات کارشناسان خسارت دیدگان به بانک ها معرفی می شوند.
فلاح به مشکلات بازار محصولات کشاورزی به عنوان یکی از دغدغه های جدی استان یاد کرد و گفت: دولت با خرید تضمینی بخشی از مشکلات را حل کرده است اما باید بازارهای جدیدی را برای تولید مازاد بر مصرف کشاورزان ایجاد کنیم.
وی از آغاز خرید پرتقال شب عید با نرخ تضمینی از امروزدوشنبه توسط شرکت های تعاونی در 16 مرکز استان مازندران خبر داد.
وی از ایجاد 5 هزار شغل جدید در سال جاری در بخش های کشاورزی و صنعتی خبر داد و گفت: امسال با شکل گیری ستاد رفع موانع تولید، 750بنگاه اقتصادی بخش کشاورزی و صنعتی مازندران 320میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند.
استاندار مازندران در باره منطقه آزاد در استان گفت: منطقه آزاد را درمازندران به تصویب رسانده ایم اما همه باید بدانند که منافع ملی و استانی به منافع محلی ترجیح داده می شود و از ائمه جمعه انتظار داریم این موضوع را به درستی برای مردم و نمایندگان مجلس توجیه کنند.
فلاح در بخش دیگری به مشکلات آسیب های اجتماعی ناشی از اعتیاد، طلاق ، حاشیه نشینی و مناطق آلوده استان اشاره کرد و گفت: برای هر یک ازناهنجاری های اجتماعی مطرح شده برنامه اجرایی تعریف شده است.
وی بر لزوم همکاری همه مردم و مسئولان در اجرای برنامه های کاهش طلاق، مبارزه با قاچاق کالاو ارز، برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر تاکید کرد و گفت: کاهش آسیب های اجتماعی دغدغه جدی دولت است .
وی موضوع طلاق را مقوله جدی آسیب های اجتماعی در مازندران دانست و گفت: باید مشکلات و آسیب های اجتماعی که به نظر رها شده بود را بهتر مدیریت کرد.
وی از ائمه جمعه استان مازندران خواست در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی در توجیه اجرای برنامه های دولت بیشتر همکاری کنند.
استاندارمازندران:کمترازهفت درصد زمین های کشاورزی استان بیمه است