مقام مسوول: افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون درلایحه برنامه ششم تصویب شد

سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵
مقام مسوول: افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون درلایحه برنامه ششم تصویب شد

تهران- ایرنا- سرپرست بانک توسعه تعاون گفت: با موافقت نمایندگان کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه در مجلس شورای اسلامی موضوع افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون در قالب متن الحاقی به مواد 15 و 31 این لایحه افزوده شد.

تهران- ایرنا- سرپرست بانک توسعه تعاون گفت: با موافقت نمایندگان کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه در مجلس شورای اسلامی موضوع افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون در قالب متن الحاقی به مواد 15 و 31 این لایحه افزوده شد. به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی بانک توسعه تعاون،حجت الله مهدیان افزود: با توجه به درج نشدن موضوع افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون در مفاد لایحه برنامه ششم توسعه قدیمی به مجلس، با تلاش هیات‌مدیره بانک و کار گروه افزایش سرمایه این موضوع به متن الحاقی افزوده شد.
به گفته وی، بر اساس متن مذکور دولت موظف خواهد بود نسبت به افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون در 2 سال نخست برنامه ششم توسعه از محل فروش املاک مازاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سود سالیانه و مطالبات بانک مرکزی اقدام و به‌ عنوان افزایش سرمایه دولت در بانک منظور کند.
مهدیان با اشاره به اینکه افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون به‌ عنوان یک برنامه توسعه ‌ای و دولتی سبب کمک به توسعه بخش تعاون با توجه به اصل 44 قانون اساسی خواهد بود،اضافه کرد: بانک توسعه تعاون با افزایش سرمایه در حمایت از این بخش گام ‌های موثری برخواهد داشت.
مقام مسوول: افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون درلایحه برنامه ششم تصویب شد
jkkjkjkjkj