کشف بیش از یک تن مواد مخدر در آذربایجان شرقی

سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵
کشف بیش از یک تن مواد مخدر در آذربایجان شرقی

تبریز- ایرنا- دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی گفت: در هشت ماهه سال جاری در حدود یک هزار و 300 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف و ضبط شد.

تبریز- ایرنا- دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی گفت: در هشت ماهه سال جاری در حدود یک هزار و 300 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف و ضبط شد. به گزارش ایرنا، محمد علی نصرتی روز سه شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان افزود: در این مدت 14 هزار و 784 نفر قاچاقچی، توزیع کننده، حمل کننده و معتاد متجاهر دستگیر شدند.
وی ادامه داد: در این مدت 23 باند قاچاق تهیه و توزیع مواد مخدر با سه هزار و 190 مرحله عملیات پلیسی دستگیر و متلاشی شد.
نصرتی با اشاره به فعالیت های کارگاه های تولید مواد صنعتی در سال های گذشته اظهارکرد: در سال جاری هیچ کارگاه تولید مواد مخدر صنعتی کشف نشده در صورتی که در سال های گذشته این موضوع یکی از نگرانی های این ستاد بود که با تلاش های انجام شده فعالیت های این کارگاه ها در استان به صفر رسیده است.
وی اضافه کرد: در سال جاری 706 نقطه آلوده استان توسط عملیات نیروهای انتظامی پاکسازی شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذسته 15 درصد رشد داشته است.
دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی گفت: در حوزه فرهنگی و پیشگیری ازمواد مخدر با محوریت محیط های خانواده ، کاری، محل های شهری و روستای و مناطق آلوده اقدام های ارزنده ای جهت پیشگیری و آگاهسازی مردم انجام شده است.
وی ادامه داد: 42 درصد قتل ها، 82 درصد تجاوزها، 27 درصد خودکشی ها، 62 درصد دعواها و درگیری ها، 50 درصد همسر آزاری ها، 38 درصد کودک آزاری ها و 50 درصد طلاق ها ناشی از مصرف مواد مخدر و الکل است.
نصرتی افزود: اگر این دو معضل جامعه که ام الفساد می باشند را برطرف کنیم خواهیم توانست از بروز مشکلات و ناهنجاری های اجتماعی جلوگیری کنیم.
وی بر استفاده از ظرفیت مردم و خیران استان برای بهبود وضعیت و پیشگیری از اعتیاد در جامعه تاکید کرد.
کشف بیش از یک تن مواد مخدر در آذربایجان شرقی