امام جمعه یزد: اطلاعات ثبت احوال مبنای برنامه ریزی هاست، باید دقیق باشد

چهارشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۵
امام جمعه یزد: اطلاعات ثبت احوال مبنای برنامه ریزی هاست، باید دقیق باشد

یزد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: با توجه به اینکه یکی از مبناهای برنامه ریزی در کشور اطلاعات ثبت احوال است، کارکنان این مجموعه باید در ثبت رویدادها و اسناد هویتی دقیق باشند.

یزد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: با توجه به اینکه یکی از مبناهای برنامه ریزی در کشور اطلاعات ثبت احوال است، کارکنان این مجموعه باید در ثبت رویدادها و اسناد هویتی دقیق باشند. به گزارش روزچهارشنبه روابط عمومی ثبت احوال یزد، آیت الله محمدرضا ناصری در دیدار مدیرکل و کارکنان ثبت احوال استان با تبریک روز ملی ثبت احوال اظهار داشت: کار ثبت احوال نوعی ثبت تاریخی است و در آینده به نوشته ها و اسناد این بخش استناد می شود .
وی، ثبت احوال را نهادی حاکمیتی و فرهنگی دانست و گفت: این دستگاه گنجینه گرانبهائی از اسنادی است که همه رویدادهای زندگی ایرانیان را ثبت و نگهداری می کند و این اطلاعات مهم، زیربنای برخی فعالیت های دولت است.
امام جمعه یزد همچنین با بیان برخی احادیث و روایات اسلامی در مورد انتخاب نام نیک نوزاد، بر لزوم فرهنگ سازی و راهنمائی مردم برای انتخاب نام های اصیل و اسلامی تاکید کرد .
مدیرکل ثبت احوال استان یزد نیز با ارائه گزارشی از خدمات این مجموعه گفت: امروز ثبت احوال منسجم تر و پیشرفته تر از گذشته است و با 531 اداره در سطح کشور درحال خدمت رسانی به آحاد مردم است.
سیدمحمد طباطبائی افزود: ثبت 107 میلیون رکورد اطلاعاتی هویتی، صدور 64 میلیون کارت ملی و 11 میلیون کارت هوشمند ملی و پاسخگوئی به 10 هزار استعلام در ثانیه توسط پایگاه اطلاع رسانی ثبت احوال به نهادهای مختلف از اهم فعالیت‌های سازمان ثبت‌احوال کشور می باشد.
استان یزد یک میلیون و 80 هزار نفر جمعیت دارد.
7536/ 6014/ دریافت کننده:کاظم سبحان زاده**انتشار: کاظم شاملو*
irnayazdd@
امام جمعه یزد: اطلاعات ثبت احوال مبنای برنامه ریزی هاست، باید دقیق باشد