تفاهم‌نامه‌های همکاری میان ایران و ارمنستان به شناخت مشترکات فرهنگی منجر می‌شود

پنجشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۵
تفاهم‌نامه‌های همکاری میان ایران و ارمنستان به شناخت مشترکات فرهنگی منجر می‌شود

تهران - ایرنا - پیرو امضای یادداشت تفاهم‌ همکاری میان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشورمان و وزیر فرهنگ ارمنستان؛ مدیرکل امور موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی-تاریخی تأکید کرد که امضای تفاهم‌نامه‌ در حوزه‌های فرهنگی، منجر به شناخت مشترکات فرهنگی کشورها از هم می‌شود.

تهران - ایرنا - پیرو امضای یادداشت تفاهم‌ همکاری میان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشورمان و وزیر فرهنگ ارمنستان؛ مدیرکل امور موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی-تاریخی تأکید کرد که امضای تفاهم‌نامه‌ در حوزه‌های فرهنگی، منجر به شناخت مشترکات فرهنگی کشورها از هم می‌شود. به گزارش ایرنا به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری «محمدرضا کارگر» مدیرکل امور موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی-تاریخی در خصوص اهداف یادداشت تفاهم‌ همکاری که در سفر «زهرا احمدی‌پور» به ارمنستان به امضای رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و وزیر فرهنگ ارمنستان رسید گفت: این تفاهم‌نامه برای گسترش همکاری‌های بین موزه‌ای میان موزه ملی ایران و موزه تاریخ ارمنستان به امضا رسید تا به دنبال آن شرایط برای همکاری موزه‌ای بین دو موزه فراهم شود.
وی افزود: پیرو این تفاهم‌نامه، شرایط برای برگزاری نمایشگاه‌ها ایرانی در موزه تاریخ ارمنستان و نمایشگاه‌های کشور ارمنستان در موزه ملی ایران یا ایجاد نمایشگاه‌های مشترک از موزه ملی ایران و موزه تاریخ ارمنستان فراهم می‌شود.
کارگر ، گسترش همکاری‌های پژوهشی، انتشاراتی، مرمتی و برگزاری همایش‌های مشترک را از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه اعلام کرد و گفت: به واسطه مشترکاتی که میان ایران و ارمنستان وجود دارد، این همکاری‌ها می‌تواند مکمل فرهنگ، هنر و تمدن ایران و ارمنستان باشد، از طرفی می‌تواند به معرفی هر چه بیشتر فرهنگ، هنر و تمدن ایران در خارج از مرزهای کشور کمک کند.»
او ادامه داد: بعلاوه می‌تواند باعث آشنایی بیشتر مردم ارمنستان با فرهنگ، تمدن و هنر ایرانی شود و فرهنگ، تمدن و هنر ارمنستان را نیز به مردم ما بشناساند.
مدیرکل امور موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی- تاریخی با تاکید بر این نکته که چنین تفاهم‌نامه‌هایی می‌تواند منجر به شناخت مشترکات فرهنگی دو کشور شود، افزود: زمانیکه دو ملت متوجه مشترکات فرهنگی و تاریخی یکدیگر می‌شوند باعث می‌شود که همکاری آن‌ها در حوزه‌های مختلف با هم افزایش پیدا کند و به هم نزدیک‌تر شوند. تفاهم‌نامه همکاری میان‌موزه‌ای میان ایران و ارمنستان، درست مثل این است که دو آشنای قدیمی بعد از مدت‌ها دوباره همدیگر را پیدا کنند.
تفاهم‌نامه‌های همکاری میان ایران و ارمنستان به شناخت مشترکات فرهنگی منجر می‌شود
jkkjkjkjkj