فرماندار: آران و بیدگل کمترین نرخ بیکاری در استان اصفهان را دارد

پنجشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۵
فرماندار: آران و بیدگل کمترین نرخ بیکاری در استان اصفهان را دارد

آران و بیدگل، کاشان - ایرنا - فرماندار آران و بیدگل گفت: این شهرستان با حدود پنج درصد کمترین نرخ بیکاری در بین شهرستان های استان اصفهان را دارد.

آران و بیدگل، کاشان - ایرنا - فرماندار آران و بیدگل گفت: این شهرستان با حدود پنج درصد کمترین نرخ بیکاری در بین شهرستان های استان اصفهان را دارد. به گزارش ایرنا، ابوالفضل معینی نژاد روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری آران و بیدگل اظهار داشت: در حوزه صنعت علیرغم تحریم های ظالمانه، شهرستان آران و بیدگل با تلاش های صاحبان صنایع توانسته کمترین تعطیلی واحدهای صنعتی در کشور را داشته و بحرانی برای استان اصفهان نداشته باشد.
وی با بیان این که این شهرستان در سال 94 حدود 100 میلیون دلار صادرات غیرنفتی داشته است افزود: آران و بیدگل یک صادره کننده نمونه ملی و چهار صادر کننده نمونه استانی داشته است.
معینی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که حدود 53 درصد موکب های استان اصفهان در عراق در اربعین حسینی توسط مردم آران و بیدگل برپا شده بود گفت: 130 موکب در عراق فعال بود که 17 موکب از این میان برای استان اصفهان بود که از این تعداد 9 موکب توسط خیران آران و بیدگلی برپا شده بود.
وی هم چنین از اهدای 8 هزار مترمربع فرش ماشینی توسط خیران آران و بیدگلی به شهرهای شیعه نشین سوریه خبر داد.
شهردار ابوزید آباد نیز در این جلسه اظهار داشت: شهرداری های شهرستان 50 درصد وظایف سایر ارگان ها را برعهده دارند که نیاز به نگاه ویژه دولت دارند.
رضا نقدی بیان کرد: تخصیص اعتبارات دولتی به شهرداری ها در سال های گذشته بسیار کاهش یافته است و این در شرایطی است که ساخت و سازها هم کاهش یافته است.
وی خاطرنشان کرد: سهم استانی ارزش افزوده مالیاتی که به شهرداری ها تعلق می گیرد و وقفه ای چند ماهه داشته است با پیگیری های دولت هرچه زودتر تخصیص یابد.
شهرستان آران و بیدگل با 100 هزار نفر جمعیت در شمالی ترین نقطه استان اصفهان، در فاصله شش کیلومتری شهرستان کاشان و 215 کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد.* لینک جستجو کانال ایرنا کاشان در تلگرام: irnakashan@
فرماندار: آران و بیدگل کمترین نرخ بیکاری در استان اصفهان را دارد