Home

استاندار: نرخ بیکاری در خراسان شمالی کاهش یافت

جمعه ۰۳ دی ۱۳۹۵
استاندار: نرخ بیکاری در خراسان شمالی کاهش یافت

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: نرخ بیکاری در این استان از 11.1 درصد در تابستان سال 94 به 9.7 درصد در تابستان سال جاری کاهش یافته است.

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: نرخ بیکاری در این استان از 11.1 درصد در تابستان سال 94 به 9.7 درصد در تابستان سال جاری کاهش یافته است. به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی در روز جمعه، محمدرضا صالحی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه اظهار کرد: کاهش نرخ بیکاری در استان ،کاهش تورم و تک رقمی شدن آن ،افزایش مشارکت اقتصادی و سرمایه گذاری های انجام شده نشان از گام نهادن در مسیر رونق اقتصادی است .
وی با اشاره به افزایش سهم اشتغال کشاورزی در استان و کاهش سهم اشتغال در دو بخش صنعت و خدمات افزود: اگرچه در استانی که کشاورزی محور تعریف شده است، افزایش اشتغال این بخش نقطه قوت محسوب می شود، اما دستگاه های مربوط باید درباره کاهش سهم اشتغال بخش های صنعت و خدمات هم بررسی و تحلیل لازم را داشته باشند.
وی با اشاره به سفر وزیر کار،تعاون و رفاه اجتماعی در روز جمعه به استان گفت : تلاش می شود دراین سفر از امکانات این وزراتخانه برای رشد سرمایه گذاری و اشتغال و تقویت زیرساخت ها در استان نهایت بهره برداری شود و همچنین با توجه به دیدارهایی که با مسئولان آستان قدس رضوی، بنیاد برکت، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و شرکت های عمومی غیردولتی انجام شده است، برای این منظور استفاده شود .
رئیس شورای برنامه ریزی استان از دستگاه های اجرایی خواست، از اسناد خزانه اسلامی برای پرداخت مطالبات پیمانکاران و پیشبرد پروژه های عمرانی و توسعه ای بهره گیرند.
استان 938 هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد .
استاندار: نرخ بیکاری در خراسان شمالی کاهش یافت