Home

استاندار: نرخ بیکاری در خراسان شمالی کاهش یافت

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: نرخ بیکاری در این استان از 11.1 درصد در تابستان سال 94 به 9.7 درصد در تابستان سال جاری کاهش یافته است.

جمعه ۰۳ دی ۱۳۹۵
استاندار: نرخ بیکاری در خراسان شمالی کاهش یافت
به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی در روز جمعه، محمدرضا صالحی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه اظهار کرد: کاهش نرخ بیکاری در استان ،کاهش تورم و تک رقمی شدن آن ،افزایش مشارکت اقتصادی و سرمایه گذاری های انجام شده نشان از گام نهادن در مسیر رونق اقتصادی است .
وی با اشاره به افزایش سهم اشتغال کشاورزی در استان و کاهش سهم اشتغال در دو بخش صنعت و خدمات افزود: اگرچه در استانی که کشاورزی محور تعریف شده است، افزایش اشتغال این بخش نقطه قوت محسوب می شود، اما دستگاه های مربوط باید درباره کاهش سهم اشتغال بخش های صنعت و خدمات هم بررسی و تحلیل لازم را داشته باشند.
وی با اشاره به سفر وزیر کار،تعاون و رفاه اجتماعی در روز جمعه به استان گفت : تلاش می شود دراین سفر از امکانات این وزراتخانه برای رشد سرمایه گذاری و اشتغال و تقویت زیرساخت ها در استان نهایت بهره برداری شود و همچنین با توجه به دیدارهایی که با مسئولان آستان قدس رضوی، بنیاد برکت، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و شرکت های عمومی غیردولتی انجام شده است، برای این منظور استفاده شود .
رئیس شورای برنامه ریزی استان از دستگاه های اجرایی خواست، از اسناد خزانه اسلامی برای پرداخت مطالبات پیمانکاران و پیشبرد پروژه های عمرانی و توسعه ای بهره گیرند.
استان 938 هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد .