دانش آموزان تعداد محدودی از مدارس مازندران شیر رایگان می خورند

شنبه ۰۴ دی ۱۳۹۵
دانش آموزان تعداد محدودی از مدارس مازندران شیر رایگان می خورند

ساری – ایرنا - معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه از ابتدای سال تحصیلی جاری تاکنون شیر رایگان در مدارس استان توزیع نشد ، گفت :تنها برخی از مدارس توانستند بسته های شیر رایگان را برای دانش آموزان تهیه بکنند .

ساری - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش وپرورش مازندران با اشاره به اینکه از ابتدای سال تحصیلی جاری تاکنون شیر رایگان در مدارس استان توزیع نشد، گفت: فقط برخی از مدارس توانستند بسته های شیر رایگان را برای دانش آموزان تهیه کنند. عسگری نیکزاد روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با جذب و تامین منابع مالی مورد نیاز توسط مدیران برخی مدارس استان، امکان تهیه بسته های شیر رایگان فراهم شد.
وی با اشاره به اینکه توزیع شیر رایگان طرح ملی است؛ ادامه داد: از ابتدای سال تحصیلی جاری تاکنون از سوی وزارت آموزش و پرورش برای اجرای این طرح دستور و ابلاغی صادر نشده است .
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش مازندران افزود : اخیرا در دستور شفاهی خواسته شده تا مقدمات اجرای این طرح آماده شود.
وی، دستور فراهم آوردن مقدمات را شامل ارائه آمار دقیق از تعداد دانش آموزان و مدارس برشمرد و افزود: این کار هم اکنون در مازندران در حال انجام است تا آمار به وزارت آموزش و پرورش ارسال شود.
نیکزاد بدهی آموزش و پرورش مازندران به شرکت های تهیه و توزیع شیر را 42 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: در آینده نزدیک این بدهی ها پرداخت می شود .
وی تاکید کرد: بدهکار بودن به شرکت های تهیه و توزیع شیر، دلیل توزیع نشدن شیر رایگان در مدارس نیست.
مازندران 520 هزار دانش آموز دارد که در چهار هزار و 721 مدرسه درس می خوانند .
دانش آموزان تعداد محدودی از مدارس مازندران شیر رایگان می خورند