دانش آموزان تعداد محدودی از مدارس مازندران شیر رایگان می خورند

شنبه ۰۴ دی ۱۳۹۵
دانش آموزان تعداد محدودی از مدارس مازندران شیر رایگان می خورند

ساری – ایرنا - معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه از ابتدای سال تحصیلی جاری تاکنون شیر رایگان در مدارس استان توزیع نشد ، گفت :تنها برخی از مدارس توانستند بسته های شیر رایگان را برای دانش آموزان تهیه بکنند .

ساری – ایرنا - معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه از ابتدای سال تحصیلی جاری تاکنون شیر رایگان در مدارس استان توزیع نشد ، گفت :تنها برخی از مدارس توانستند بسته های شیر رایگان را برای دانش آموزان تهیه بکنند . عسگری نیکزاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : با جذب و تامین منابع مالی مورد نیاز برای خرید شیر توسط مدیریت این مدارس امکان دادن بسته های شیر رایگان فراهم شد .
وی با اشاره به اینکه توزیع شیر رایگان طرح ملی است و ادامه داد : از ابتدای سال تحصیلی جاری تاکنون از سوی وزارت آموزش و پرورش برای عملیاتی شدن و اجرا این طرح دستور و ابلاغی صادر نشده است .
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش مازندران افزود : اخیرا در دستور شفاهی خواسته شده تا مقدمات اجرای این طرح آماده شود .
وی این دستور فراهم آوردن مقدمات را شامل ارائه آمار دقیقی از تعداد دانش آموزان و مدارس برشمرد و افزود : این کار هم اکنون در مازندران در حال انجام است تا آمار به وزارت آموزش و پرورش ارسال شود .
نیکزاد بدهی آموزش و پرورش مازندران به شرکت های تهیه و توزیع شیر را 42 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود :در آینده نزدیک این بدهی ها پرداخت می شود .
وی تاکید کرد: بدهکار بودن به این شرکت های تهیه و توزیع شیر دلیل توزیع نشدن شیر رایگان در مدارس نیست .
مازندران 520 هزار دانش آموز دارد که در چهار هزار و 721 مدرسه درس می خوانند .
دانش آموزان تعداد محدودی از مدارس مازندران شیر رایگان می خورند