آموزش های مهارتی مسیری امن برای دستیابی به خودکفایی کشور است

شنبه ۰۴ دی ۱۳۹۵
آموزش های مهارتی مسیری امن برای دستیابی به خودکفایی کشور است

سنندج- ایرنا- مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان آموزش های مهارتی را مسیری امن برای دستیابی به خودکفایی کشور دانست و گفت: لازمه این امر فراگیر کردن و توسعه آموزش های مهارتی و ایجاد شرایط لازم جهت بهره مندی همه اقشار جامعه از این آموزش هاست.

سنندج- ایرنا- مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان آموزش های مهارتی را مسیری امن برای دستیابی به خودکفایی کشور دانست و گفت: لازمه این امر فراگیر کردن و توسعه آموزش های مهارتی و ایجاد شرایط لازم جهت بهره مندی همه اقشار جامعه از این آموزش هاست. به گزارش ایرنا سید جمیل احمدی روز شنبه در دیدار با مسئول بسیج سازندگی استان کردستان با اشاره به فعالیت های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به عنوان تنها متولی ارائه آموزش های غیررسمی در کشور در حوزه های صنعت، خدمات و کشاورزی و در 2 بخش دولتی و خصوصی در حال فعالیت است.
احمدی آموزش های مهارتی را نمود عینی اقتصاد مقاومتی دانست و از آمادگی این اداره کل جهت توسعه بیش از پیش ارائه آموزش های مهارتی در روستاهای مورد هدف سازمان بسیج سازندگی با همکاری این نهاد خبر داد.
وی گفت: لازمه این فعالیت انجام نیاز سنجی دقیق با همکاری دو دستگاه در راستای ارائه آموزش های با کیفیت و ثمر بخش است.
وی تغییر نگرش روستائیان و تبدیل روستاها به مراکز تولید کشور یکی از گام های مهم و تاثیر گذار در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در جهت اجرایی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی است.
مسئول بسیج سازندگی استان نیز با اشاره به فعالیت های بسیج سازندگی کردستان گفت: بسیج سازندگی سپاه بیت المقدس در عرصه های اقتصاد مقاومتی، عمرانی و محرومیت زدایی فعالیت می کند.
رضا ولی بیگی گفت: فعالیت های واحد سازندگی و اقتصاد مقاومتی در زمینه های محرومیت زدایی، اعطای تسهیلات بانکی، کمک به زنان بی سرپرست و محروم، توزیع اقلام حمایتی در روستاهای محروم از جمله اقدامات این واحد بوده است.
وی اظهارکرد: واحد سازندگی و اقتصاد مقاومتی سپاه بیت المقدس در سال 93 در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از طرح ها در استان 52 میلیارد و 200 میلیون ریال به 597 طرح و از سال 94 تاکنون 68 میلیارد و 300 میلیون ریال به 440 طرح و نیز در قالب صنایع تبدیلی 132 طرح تبدیلی با اعتباری حدود 10 میلیارد و 385 میلیون ریال تسهلات به متقاضیان پرداخت کرده است.
وی افزود: واحد سازندگی و اقتصاد مقاومتی سپاه بیت المقدس در سال 93 با اجرای 597 طرح و در سال 94 با 641 طرح توانسته در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی گامی موثر بردارد و با اجرای این تعداد طرح موجب اشتغالزایی بیش از 3800 نفر در استان شود.
وی اظهارکرد: بسیج سازندگی استان کردستان توانسته است به صورت پایلوت کشوری در اجرای طرح شهید شوشتری اقدام نماید که این طرح در سال جاری در 100 دهستان با اعتباری حدود 200 میلیارد تومان در حال اجراست.
ولی بیگی افزود: امید است با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان با هدف توانمند سازی و افزایش مهارت های زمینه اشتغال را در روستاهای استان فراهم کنیم.
در پایان سازمان بسیج و سازمان فنی حرفه ای توافق کردند تفاهم نامه همکاری میان این 2 اداره تدوین و منعقد شود.
آموزش های مهارتی مسیری امن برای دستیابی به خودکفایی کشور است
jkkjkjkjkj