بیش از 30 کیلوگرم مواد مخدردراستان اردبیل کشف و ضبط شد

چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵
بیش از 30 کیلوگرم مواد مخدردراستان اردبیل کشف و ضبط شد

اردبیل- ایرنا- ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل در چند روز اخیر بیش از 30 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک را در این استان از قاچاقچیان مواد مخدر کشف کردند.

اردبیل- ایرنا- ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل در چند روز اخیر بیش از 30 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک را در این استان از قاچاقچیان مواد مخدر کشف کردند. فرمانده انتظامی استان اردبیل روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: در عملیات مشترک مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر اردبیل و تهران 2 قاچاقچی حرفه ای دستگیر و در بازرسی از محل سکونت این قاچاقچیان 14 کیلو و 219 گرم تریاک کشف و ضبط شد.
سردار حسین عبدی مقابله اثر بخش با بلای خانمانسوز اعتیاد و مبارزه هدفمند با قاچاقچیان و سوداگران مرگ را مستلزم همت همگانی و احساس مسئولیت جمعی دانست و بیان کرد: تلفن های 110 و 130 پلیس به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش های مردمی پیرامون فعالیت قاچاقچیان و سوداگران مرگ است.
** زمینگیر شدن 2 قاچاقچی با محموله 7 کیلویی تریاک در محور اردبیل-آستارا
جانشین فرمانده انتظامی استان اردبیل هم از دستگیری 2 قاچاقچی حرفه ای که قصد انتقال محموله هفت کیلو و 400 گرمی مواد مخدر به استان را داشتند، خبر داد.
سرهنگ رحیم سروری گفت: به دنبال دریافت گزارش های مردمی مبنی بر اینکه 2 قاچاقچی حرفه ای و سابقه دار بومی استان با استفاده از یک دستگاه سمند قصد انتقال محموله بزرگ تریاک به اردبیل را دارند، مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با تشکیل سه اکیپ عملیاتی پوشش انتظامی منطقه را انجام و در محور اردبیل-آستارا مستقر شدند.
وی افزود: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر هنگام کنترل خودروهای عبوری سمند مورد استفاده قاچاقچیان را شناسایی و ضمن توقیف خودرو، هر 2قاچاقچی را دستگیر کردند.
** کشف10 کیلو تریاک از سوداگران مرگ در کوثر
فرمانده انتظامی شهرستان کوثر هم از شناسایی و دستگیری عاملان تهیه و توزیع مواد مخدر و کشف 10 کیلوگرم تریاک خبر داد.
سرهنگ حسن شریفی گفت: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقاتی ، حین کنترل و نظارت بر خودروهای عبوری به یک دستگاه خودروی سواری پ‍ژو 405 که توسط یدک کش امداد خودرو در محور' سرچم' به اردبیل حمل می شد مشکوک شده و خودرو را متوقف کردند.
وی با بیان اینکه ماموران در بازرسی از خودروی پژو 10 کیلو گرم تریاک را که به طرز ماهرانه ای جاسازی شده بود کشف کردند، گفت: هر دو متهم که سابقه دارنیز بودند پس از بازجویی و تشکیل پرونده تحویل مقام قضایی شدند.
سرهنگ شریفی با اشاره به مبارزه جدی پلیس با سوداگران مرگ افزود: تعامل و اطلاع رسانی مردم بهترین یار و همکار پلیس در این مبارزه است و تلفن های 110 فوریت های پلیسی و 130 مبارزه با مواد مخدر به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش های مردمی در زمینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر می باشد.
بیش از 30 کیلوگرم مواد مخدردراستان اردبیل کشف و ضبط شد