یادواره هنرمند شهید ابراهیم زارعی در خورموج برگزار شد

چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵
یادواره هنرمند شهید ابراهیم زارعی در خورموج برگزار شد

بوشهر-ایرنا- یادواره هنرمند شهید ابراهیم زارعی روز چهارشنبه به حضور اقشار مختلف مردم خورموج مرکز شهرستان دشتی در دبستان زینبیه برگزار شد.

بوشهر-ایرنا- یادواره هنرمند شهید ابراهیم زارعی روز چهارشنبه به حضور اقشار مختلف مردم خورموج مرکز شهرستان دشتی در دبستان زینبیه برگزار شد. به گزارش ایرنا جانشین فرماندهی سپاه امام رضا(ع) دشتی دریادواره شهید زارعی گفت:برای آشنایی با جایگاه شهدا و تکالیف ما در مقابل باید وصیت نامه آنها با بصیرت توجه شود.
غلام عباس احمدی افزود: در وصیت نامه شهید ابراهیم زارعی نیز دشمن شناسی و ولایت پذیری مورد تاکید قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: مهم ترین ویژگی شهید زارعی زندگی توحیدی اوست و تار و پود زندگی شهید با معرفت آمیخته است.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی نیز دراین آئین گفت: یادواره شهدا باید با کشف رمز و درک و تفسیر نقشه راه انقلاب اسلامی و چگونگی صیانت از ثمره خون شهدا باشد.
حمید زارعی افزود: وجه مشترک شهدا پارسایی، خداترسی، ولایت مداری و روی گردانی از مادیات و احساس مسئولیت نسبت به جامعه و دین است.
برادر شهید زارعی نیز گفت : انسان در مشکلات آزمایش می شود و شهدا در کشاکش بلا دین مدار ماندند.
وی ادامه داد: شهید زارعی نسبت به اجتماع خود مسئولیت پذیر بود و نسبت به ارزش ها و واجبات شرعی اهتمام خاصی داشت.
شهید ابراهیم زارعی در ۲۲ اردیبهشت ۱۳۵۰ در روستای درازی در خانواده‌ای منتسب به روحانیت متولد شد و در17 سالگی و در سالروز تولدش در 22 اردیبهشت 1367 در منطقه عملیاتی شلمچه هنگام انجام فریضه وضو برای نماز صبح به شهادت رسید.
اجرای سرود، مستند زندگی شهید زارعی، دکلمه و شعرخوانی دانش آموزان دبستان زینبیه و تشییع نمادین شهدا از دیگر برنامه های این یادواره بود.
یادواره هنرمند شهید ابراهیم زارعی در خورموج برگزار شد