50 درصد کشاورزان آران و بیدگلی محصولات خود را بیمه کرده اند

چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵
50 درصد کشاورزان آران و بیدگلی محصولات خود را بیمه کرده اند

آران و بیدگل، کاشان - ایرنا - معاون فرماندار آران و بیدگل گفت: 50 درصد کشاورزان این شهرستان تا کنون نسبت به بیمه محصولات خود اقدام کرده اند.

آران و بیدگل، کاشان - ایرنا - معاون فرماندار آران و بیدگل گفت: 50 درصد کشاورزان این شهرستان تا کنون نسبت به بیمه محصولات خود اقدام کرده اند. به گزارش ایرنا، علیمحمد یوسفیان روز چهارشنبه در جلسه بررسی مشکلات بخش کشاورزی آران و بیدگل در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان افزود: این درصد از بیمه محصولات کشاورزی با توجه به میزان سطح زیر کشت و تعداد دام موجود در شهرستان کافی نیست.
وی با بیان این که در حال حاضر 21 محصول کشاورزی در شهرستان تحت پوشش بیمه است تصریح کرد: باید زمینه ای فراهم شود که کشاورزان رغبت بیشتری برای بیمه محصولات پیدا کنند.
وی گفت: فلسفه بیمه محصولات کشاورزی، ایجاد امنیت تولید و سرمایه گذاری در بخش کشاورزی، کمک به تولید محصولات استراتژیک و کنترل آفات و بیماری های دام است.
یوسفیان خاطرنشان کرد: در این رابطه نیاز است خدمات بیمه ای، بومی سازی شده و با انجام کار فرهنگی و تشکیل کارگاه های آموزشی، تغییر رویه در شیوه های بیمه و افزایش نظارت ها، تعداد بیشتری از کشاورزان تحت پوشش بیمه قرار گیرند.
وی بیان کرد: براساس سیاست های کلی ابلاغی اقتصاد مقاومتی مرتبط با بخش کشاورزی، وزارت جهاد کشاورزی برنامه راهبردی تهیه کرده که بر اساس آن، راهبرد کلان ایجاد انگیزه برای تولید کنندگان به منظور تولید محصولات راهبردی تعریف شده است.
وی افزود: این مهم با اجرای سیاست هایی هم چون تنوع بخشی و جهت دهی مناسب به حمایت های دولت، ارتقای امنیت سرمایه و سرمایه گذاری با پوشش بیمه ای مناسب و کاهش خطر پذیری و تامین تسهیلات ارزان قیمت برای کشاورزی تحقق پیدا خواهد کرد.
شهرستان آران و بیدگل با 100 هزار نفر جمعیت در شمالی ترین نقطه استان اصفهان، در فاصله شش کیلومتری شهرستان کاشان و 215 کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد.* لینک جستجو کانال ایرنا کاشان در تلگرام: irnakashan@
50 درصد کشاورزان آران و بیدگلی محصولات خود را بیمه کرده اند