رشد 143 درصدی کشفیات مواد مخدر در گلستان با کشف 3280 کیلوگرم

شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵
رشد 143 درصدی کشفیات مواد مخدر در گلستان با کشف 3280 کیلوگرم

گنبدکاووس - ایرنا - دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گلستان از کشف سه هزارو 280 کیلوگرم مواد مخدر در این استان در هشت ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: کشف این مقدار مواد مخدر در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 143 درصد رشد داشته است.

گنبدکاووس - ایرنا - دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گلستان از کشف سه هزارو 280 کیلوگرم مواد مخدر در این استان در هشت ماه نخست امسال خبر داد و گفت: کشف این مقدار مواد مخدر در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 143 درصد رشد داشته است. به گزارش خبرنگار ایرنا، محمودرضا روحانی فر روز شنبه در حاشیه شورای ستاد اقامه نماز گنبدکاووس به خبرنگاران گفت: کشف این مقدار مواد مخدر در سایه تلاش مضاعف نیروهای انتظامی و امنیتی گلستان حاصل شده است.
وی با بیان اینکه امروز معضل آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد به مواد مخدر گریبانگیر همه جوامع بشری از جمله ایران شده است، اظهار داشت: تنها راه کاهش این معضل خانمانسوز توجه و تقویت باورهای دینی و مذهبی افراد و اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر است.
روحانی فر اضافه کرد: مقابله صرف با تهیه و توزیع کنندگان مواد مخدر اگرچه مهم است اما به تنهایی جواب نمی دهد و بایستی به اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه و نیز آگاهی بخشی به اقشار مختلف مردم، بالاخص جوانان توجه کرد.
وی، افزایش کشفیات مواد مخدر را زنگ خطر در حوزه آسیب های اجتماعی استان گلستان دانست و تصریح کرد: توجه به نماز و اثرات معنوی این واجب الهی، نقش مهمی درمصون نگه داشتن اقشار مختلف مردم از این آسیب ها دارد.
شهرستان 360 هزار نفری گنبدکاووس درشرق استان گلستان واقع است.
رشد 143 درصدی کشفیات مواد مخدر در گلستان با کشف 3280 کیلوگرم