رادیو تئاتر یک شاعر معاصر ایران در اسفند ماه

دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵
رادیو تئاتر یک شاعر معاصر ایران در اسفند ماه

تهران - ایرنا - کارگردان رادیو تئاتر «شین» با اشاره به تجربه موفق و استقبال گسترده از این نمایش، گفت: اسفندماه رادیو تئاتر یکی دیگر از شاعران معاصر ایران را روی صحنه خواهیم برد.

تهران - ایرنا - کارگردان رادیو تئاتر «شین» با اشاره به تجربه موفق و استقبال گسترده از این نمایش، گفت: اسفندماه رادیو تئاتر یکی دیگر از شاعران معاصر ایران را روی صحنه خواهیم برد. به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی مدرسه تئاتر و تماشاخانه سه نقطه، محمدرضا جمال در آیین پایانی اجرای عمومی رادیو تئاتر «شین» که با حضور جمعی از هنرمندان برگزار شد، با ابراز خرسندی از استقبال گسترده هنرمندان تئاتر و سینما و تلویزیون، منتقدان و دانشجویان، از آغاز تمرینات گروه نماد برای اجرای یک رادیو تئاتر دیگر مربوط به اشعار و یا داستان های یکی دیگر از شاعران معاصر کشور تا اسفند ماه خبر داد.
وی اجرای رادیو تئاتر را شیوه جدیدی برای جلب و جذب مخاطبان امروز تئاتر دانست و تصریح کرد: چنانچه عوامل فنی و اجرایی به شکلی صحیح در کنار هم قرار گیرند بدون تردید تماشای رادیو تئاتر برای عموم علاقه مندان جذابیت های خود را دارا خواهد بود.
رادیو تئاتر شین برگرفته از داستانک های احمد شاملو است که توسط متین نظری نوشته شده و روی صحنه آمد که با استقبال قابل توجهی نیز رو به رو شد.
اصغر همت، گلاب آدینه، میکاییل شهرستانی، شیرین بینا،مریم معترف، محمد شیری، شهره لرستانی، رضا بنفشه خواه، علی اوسیوند، حمیرا ریاضی، رضا عمرانی، محسن موسوی خواه، سوسن پرور، مصطفی محمودی، محمد حسن نجفی، فاطمه قوامی،سعید مقدم، محمدرضا عشقیان، راضیه هاشمی، محمدرضا حقگو، داود منفرد، محمود عزیزی، آرزو جعفرپور، علی حسینی و نازنین مهیمنی تعدادی از هنرمندانی بودند که به تماشای رادیو تئاتر شین در روزهای اجرای این اثر در تماشاخانه سه نقطه نشستند.
** طرح دغدغه های اجتماعی با عناصر زیباشناسانه برای تئاتر مناسب است
به گزارش روابط عمومی مرکز تئاتر مولوی، یکشنبه شب دوازدهم دی ماه، نمایش 'تفنگ میرزا رضا بر دیوار است و در پرده سوم شلیک می کند' با حضور قابل توجه مخاطبین افتتاح و به روی صحنه رفت.
در مراسم آغازین اجرای این نمایش، محمد اشکانفر طراح و کارگردان اثر با بیان اینکه نوع تئاتر مورد علاقه و سلیقه ی ما تئاتری منتسب به جریان دانشگاهی کشور است گفت: تئاتری که با طرح دغدغه های اصیل اجتماعی و کالبدشکافی معضلات روحی و روانی بشر قصه می گوید و طبعا خالی از خیال و عناصر زیباشناسانه مقبول مخاطب نیست.
همچنین ناصح کامگاری نویسنده، کارگردان و مدرس دانشگاه که به عنوان میهمان ویژه برای افتتاح این نمایش دعوت شده بود گفت: تئاتر دانشگاهی یعنی جسارت، روشنگری و متفکر.
کامگاری اظهار کرد: تئاتر دانشگاهی ذاتا تئاتری جوان و پویا است و همین روحیه، اثرگذار و آینده ساز است حال آنکه اگر این نوع تئاتر بدلیل عدم حمایت های کافی و بی توجهی مسئولین ذیربط دچار لغزش و نگرانی شود و به طبعا آسیب های جدی بر پیکره ی کلی تئاتر ما وارد می شود.
در پایان این مراسم، شال نمادین تئاتر مولوی به رسم یادبود توسط ناصح کامگاری و با حضور امیرحسین حریری، رئیس مرکز تئاتر مولوی به محمد اشکانفر اهداء شد.
نمایش 'تفنگ میرزا رضا بر دیوار است و در پرده سوم شلیک می کند' نوشته محمد طلوعی و با بازی بانیپال شومون، آرزو روشناس، میثم نوروزی، الهه شه پرست، نوید نوروزی، بابک بهشاد، امیر کلهر، سعید قربانی، آرمین رجایی هر روز ساعت 18 با مدت زمان 50 دقیقه در سالن اصلی مرکز تئاتر مولوی به صحنه می رود.
** فراخوان آزمون دو مرحله‌ای بازیگری برای نمایش «مفیستو» کاری از مسعود دلخواه منتشر شد.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی مرکز تئاتر مولوی، مسعود دلخواه کارگردان، بازیگر و استاد دانشگاه برای آماده‌سازی نمایش «مفیستو» از بازیگران و دانشجویان رشته بازیگری و موسیقی برای 25 نقش و 10 عضو گروه موسیقی و همسرایان تست می‌گیرد.
این آزمون طی دو روز و در دو مرحله در روزهای پنجشنبه 16 و شنبه 18 دی ماه در مرکز تئاتر دانشگاهی مولوی برگزار خواهد شد.
از بازیگران تئاتر، بویژه دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته بازیگری و همچنین علاقه مندان به همکاری در پشت صحنه، دعوت می شود برای شرکت در این آزمون و مصاحبه، روز پنجشنبه 16 دی ماه ساعت 10:30 صبح در سالن انتظار مرکز تئاتر مولوی واقع در خیابان 16 آذر حضور به هم رسانند.
در این پروژه هیچ گونه هزینه ای از دانشجویان و انتخاب شدگان در راستای اجرای نمایش دریافت نمی شود، و آزمون انتخاب بازیگران و عوامل کاملا رایگان است.
بازیگران می‌بایست در مرحله اول یک مونولوگ به دلخواه از آثار مدرن را برای ارائه، آماده و یا از مونولوگی که در اختیار آنها قرار داده می‌شود، استفاده کنند.
داشتن سابقه اجرای عمومی حرفه ای، دانشجویی یا آماتور در زمینه بازیگری تئاتر، شرط اصلی شرکت در این آزمون است.
نمایش «مفیستو» اثر آرین منوشکین، با ترجمه ناصر حسینی مهر به کارگردانی مسعود دلخواه، در بهار 1396 در سالن اصلی تئاتر مولوی به روی صحنه خواهد رفت.
** 'میلاد یک رویا' در خانه نمایش ویژه هنرمندان عکاس اجرا می شود
نمایش 'میلاد یک رویا' که با کارگردانی الهه پورجمشید در خانه نمایش اداره برنامه های تئاتر درحال اجراست، سه شنبه چهاردهم دی ماه ویژه ی هنرمندان عکاس اجرا می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره برنامه های تئاتر و خانه نمایش، این نمایش نوشته کاظم عینعلی است که از هفتم دی ماه درحال اجراست و قصه ی نمایش موضوع خانوادگی دارد و تاکنون با استقبال خوب مخاطبان خانه نمایش مواجه شده است.
'میلاد یک رویا' با بازی الهه پورجمشید، سحرناز عباس زاده، مهبد قناعت پیشه، امین وحیدی پور، نیما جمالی، عاطفه فرهنگی، درساصانعی و احسان ملول اجرا می شود و علاقمندان به تماشای این نمایش می توانند هر روز به غیر از شنبه ها ساعت 18 به نشانی میدان فردوسی به سمت شرق، خیابان شهید موسوی ( فرصت سابق )، کوچه شهید آقامحمد مراجعه کنند.
** در تماشاخانه استاد مشایخی/ «تو همه‌چیز را خراب کردی» روی صحنه می‌رود
«تو همه‌چیز را خراب کردی» به کارگردانی حمید عبدالحسینی و تهیه‌کنندگی مهدی ابراهیمی از دوشنبه 13دی در تماشاخانه استاد مشایخی روی صحنه می‌رود.
به گزارش روابط عمومی «تو همه‌چیز را خراب کردی»، این نمایش به قلم کامران شهلایی نوشته شده و درباره شخصی به نام ژاله است که بعد از سالها یکی از دوستانش به نام مونا را که مدت‌هاست دراثراختلافی قدیمی از او بی‌اطلاع بوده در خواب می‌بیند و این موضوع بهانه‌ای می‌شود برای رابطه مجدد آنها و اتفاقاتی که زندگی‌اش را با مسائل تازه‌ای مواجه می‌کند.
بازی نیلوفر راد، رضا اسماعیلی، پروانه امیری و میثم پیرمحمدی بازیگران «تو همه‌چیز را خراب کردی» هستند.
این نمایش تا بیست و نهم دی از ساعت 17:15 در تماشاخانه استاد مشایخی به نشانی ضلع شمال غربی چهارراه ولیعصر، شماره ۱۴۷۸ اجرا می‌شود.
رادیو تئاتر یک شاعر معاصر ایران در اسفند ماه