اعضای شرکت جعلی تولید فیلتر خودرو در کرمان دستگیر شدند

سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵
اعضای شرکت جعلی تولید فیلتر خودرو در کرمان دستگیر شدند

کرمان - ایرنا - رئیس پلیس آگاهی استان کرمان از دستگیری اعضای شرکت جعلی تولید فیلتر هوای خودرو (توان افزا نیرو)، که با وعده ایجاد اشتغال به مردم اقدام به کلاهبرداری می کرد خبر داد.

کرمان - ایرنا - رئیس پلیس آگاهی استان کرمان از دستگیری اعضای شرکت جعلی تولید فیلتر هوای خودرو (توان افزا نیرو)، که با وعده ایجاد اشتغال به مردم اقدام به کلاهبرداری می کرد خبر داد. به گزارش ایرنا سرهنگ یدالله حسن پور روز سه شنبه در نشست خبری رئیس پلیس آگاهی در کرمان با بیان اینکه پلیس از طریق تبلیغات شرکت توان افزا نیرو در روزنامه ها و فضای مجازی، متوجه فعالیت غیرقانونی این شرکت شد افزود: این شرکت به بهانه فروش خط تولید فیلتر هوای خودرو با درآمد روزانه یک میلیون و 500 هزار ریال برای افراد مشارکت کننده، اقدام به کلاهبرداری می کرد.
وی به اعضای شرکت کلاهبرداری تولید فیلتر هوا که چهار نفر با نسبت فامیلی بودند اشاره کرد و افزود: این افراد در مدت 25 روز بیش از سه میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند.
رئیس پلیس آگاهی استان کرمان با بیان اینکه شرکت توان افزا نیرو فاقد مجوز و استانداردهای لازم است تصریح کرد: کلاهبرداران، افراد را به یک واحد 40 متری در خیابان آیت الله صالحی کرمان دعوت کرده و با تبلیغات به بهانه گرفتن خط تولید از 90 نفر بین 20 تا 600 میلیون ریال کلاهبرداری کرده بودند.
وی ادامه داد: اعضای این شرکت، محموله ای از فیلتر هوا تهیه کرده و می خواستند به تهران ارسال کنند.
سرهنگ حسن پور با بیان اینکه ماموران پلیس آگاهی با اخذ مجوز قضایی به طور سریع وارد عمل شده و اعضای این شرکت تقلبی را دستگیر کردند گفت: مدرک تحصیلی مدیرعامل شرکت توان افزا نیرو دیپلم بوده و هیچ سواد و اطلاعات خاصی در این زمینه ندارد.
**دستگیری باند سرقت پراید در کرمان
رئیس پلیس آگاهی استان کرمان همچنین گفت: باند سارقین خودرو پراید با اقدامات اطلاعاتی در شهر کرمان منهدم شد.
وی با بیان اینکه یک پدر و پسر در شهر کرمان اقدام به سرقت خودروهای پراید می کردند گفت: سارقان با مال خرهایی در این زمینه ارتباط داشتند که خودروها را می خریدند و به افراد دیگر می فروختند.
سرهنگ حسن پور ادامه داد: افراد دستگیر شده تاکنون به 10 فقره سرقت اعتراف کرده و 6 خودرو مسروقه در این رابطه کشف و به مالباختگان تحویل داده شد.
وی ادامه داد: سارقات در پلیس آگاهی برای کشف اموال مسروقه تحت نظر قرار دارند.
** دستگیری سارق خودروهای وانت در کرمان
رئیس پلیس آگاهی کرمان از دستگیری متهمی که به بهانه حمل بار اقدام به کرایه وانت بار می کرد خبر داد و گفت: این فرد با خوراندن قرص های خواب آور در قالب آبمیوه و یا سایر نوشیدنی ها به راننده خودرو، اقدام به سرقت وسیله نقلیه می کرد.
وی گفت: متهم این پرونده پس از وقوع سه فقره سرقت دستگیر، اموال مسروقه کشف شد و متهم در اختیار مقامات قضایی قرار گرفت.
**کشف 500 میلیارد ریال کالای قاچاق در کرمان
رئیس پلیس آگاهی استان کرمان گفت: بیش از 500 میلیارد ریال کالای قاچاق در 9 ماه نخست سال جاری در استان کرمان کشف شده و این مقدار نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 50 درصد افزایش داشته است.
وی ادامه داد: در این رابطه یک دستگاه اتوبوس با استفاده از جاساز سعی بر جابجایی موبایل و البسه قاچاق به ارزش سه میلیارد ریال از استان هرمزگان به مقصد کرمان را داشت که متهمان در این زمینه دستگیر و کالاهای قاچاق نیز کشف و ضبط شد.
سرهنگ حسن پور تصریح کرد: اخیرا قاچاقچیان در جابجایی کالای قاچاق تغییر روش دادند و با استفاده از اتوبوس های بین شهری اقدام به جابجایی کالا می کنند.
رئیس پلیس آگاهی استان کرمان با اشاره به تاثیر منفی قاچاق کالا در اقتصاد کشور افزود: در این زمینه قرارگاهی در ناجا تشکیل شده و اقدامات موثری در استان کرمان صورت گرفته است.
وی یکی از راه های تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، را مبارزه با کالای قاچاق دانست و بیان کرد: همه باید با این پدیده شوم که اثرات مخرب زیادی دارد مبارزه کنیم.
سرهنگ حسن پور گفت: اگر می خواهیم دولت پیشرفته ای داشته باشیم همگی به دولت کمک کنیم و با تعصب ملی از کالاهای داخلی حمایت کنیم.
وی اضافه کرد: قاچاقچیان با قاچاق دام از کشورهای همسایه که هیچ نظارت بهداشتی بر آنها نیست ضمن آلوده کردن دام ‌های داخل کشور به انواع بیماری‌ های خطرناک، سلامت مردم را به مخاطره می‌ اندازند.
رئیس پلیس آگاهی استان کرمان گفت: این استان به دلیل داشتن عشایر، دام های مختلفی را پرورش می دهد و همین موضوع آسیب پذیری استان کرمان را در آلودگی دامی به مخاطره می اندازد.
وی تاکید کرد: مجموعه ناجا با تعامل با سایر ادارات و سازمان های مرتبط در نظر دارد که بازدیدهای نوبتی از اصناف و بازاریان داشته باشد.
سرهنگ حسن پور در پایان از مردم خواست در صورت مواجهه با مورد مشکوک در قاچاق کالا با سامانه 110 پلیس تماس برقرار کنند.
اعضای شرکت جعلی تولید فیلتر خودرو در کرمان دستگیر شدند