توزیع شیر در مدارس زاهدان آغاز شد

سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵
توزیع شیر در مدارس زاهدان آغاز شد

زاهدان - ایرنا - مسئول توزیع و تامین شیر مدارس در آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: توزیع شیر از امروز/ سه شنبه/ در مدارس زاهدان آغاز شد.

زاهدان - ایرنا - مسئول توزیع و تامین شیر مدارس در آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: توزیع شیر از امروز/ سه شنبه/ در مدارس زاهدان آغاز شد. حسن سرگزی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مجموعه دانش آموزان مدارس دولتی و غیر دولتی به همراه کارکنان و نوآموزان پیش دبستانی، بجز پیش دبستانی های مستقل زاهدان شیر رایگان دریافت می کنند.
وی ادامه داد: مقرر شده هر 2 هفته، پنج وعده شیر در مدارس زاهدان توزیع شود.
وی هدف از اجرای طرح توزیع شیر رایگان در مدارس را کاهش سوء تغذیه و فقر غذایی، افزایش سلامت و رشد جامعه و توان فیزیکی و فکری دانش آموزان و ارتقای بهداشت و کاهش هزینه های درمان و اصلاح الگوی مصرف شیر ذکر کرد.
مسئول توزیع و تامین شیر مدارس در آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: همچنین بزودی با عقد قرارداد با کارخانه های شیر سایر استان ها، شیر استرلیزه پاکتی در مدارس سایر نقاط استان نیز توزیع خواهد شد.
سرگزی ادامه داد: سال تحصیلی گذشته حدود 27 میلیون پاکت شیر با اعتبار 175 میلیارد ریال در مدارس سیستان و بلوچستان توزیع شد.
وی افزود: مقرر شده است امسال نیز به اندازه سال گذشته اعتبار برای توزیع شیر در مدارس سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شود که تا کنون نیمی از آن تامین شده است.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به نقش تاثیرگذار مصرف شیر بر روی سلامت دانش آموزان، توزیع آن مورد توجه جدی مسئولان قرار دارد.
به گزارش ایرنا هم اینک بیش از 620 هزار دانش آموز سیستان و بلوچستان در 6 هزار و 300 مدرسه تحصیل می کنند و 36 هزار و 700 فرهنگی نیز سکان دار تعلیم و تربیت این استان هستند.اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedan
توزیع شیر در مدارس زاهدان آغاز شد