43 زندانی متواری فیلیپین دستگیر و هشت نفر کشته شدند

جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵
43 زندانی متواری فیلیپین دستگیر و هشت نفر کشته شدند

کوالالامپور – ایرنا – فیلیپین روز جمعه اعلام کرد دستکم 43 زندانی از 158 زندانی متواری از زندان استان 'کوتاباتو شمالی' دستگیر و دستکم هشت نفر کشته شدند و تلاش برای دستگیری بیش از 100 نفر دیگر ادامه دارد.

کوالالامپور – ایرنا – فیلیپین روز جمعه اعلام کرد دستکم 43 زندانی از 158 زندانی متواری از زندان استان 'کوتاباتو شمالی' دستگیر و دستکم هشت نفر کشته شدند و تلاش برای دستگیری بیش از 100 نفر دیگر ادامه دارد. به گزارش ایرنا، ده ها مرد مسلح که گفته می شود وابسته به جبهه اسلامی مورو بودند سه شنبه شب با حمله به این زندان و درگیر شدن با نگهبانان، 158 زندانی را فراری دادند.
این زندان که از آن به عنوان زندان منطقه ای 'کوتاباتو' نام برده می شود در شهر 'کایداپاوان' در نزدیکی دفتر پلیس استان 'کوتاباتو شمالی' واقع است.
به نوشته تارنمای 'فیل استار'، یک مقام استانی فیلیپین روز جمعه توصیه کرد برای دستگیری بیش از 100 زندانی دیگر فراری پاداش در نظر گرفته شود.
بنابراین گزارش، 24 نفر از زندانیان فراری در یک مزرعه برنج در منطقه کشاورزی شهر 'کاباکان' پنهان شده بودند که یک تیم از سربازان و پلیس آنها را بازداشت کردند.
تعدادی از زندانیان فراری در بمب گذاری های مرگبار در استان 'کوتاباتو شمالی' دست داشته اند.
چریک هایی که به این زندان حمله کردند ملبس به لباس استتار و مسلح به تفنگ و تسلیحاتی مانند 'بی- 40' و خمپاره انداز بودند.
'پینول' 'مقام استانی 'کوتاباتو شمالی' فیلیپین گفت که از مقامات بلندپایه خواسته است برای بازداشت این زندانیان پاداش درنظر گرفته شود.
این زندان در گذشته یک مرکز آموزشی بوده که در دهه 1970 به بازداشتگاه تبدیل شد.
فیلیپین حدود 10 سال پیش نیز شاهد حادثه ای مشابه بود. در فرار 10 سال پیش تنها 40 نفر از زندانیان فرار کردند که سه نفر از آنها در بمب گذاری های استانی نقش داشتند.
چهار سال پس از این حادثه، حمله مشابه دیگری رخ داد که برخی متهمان به فعالیت های تروریستی و بمب گذاری موفق به فرار از زندانی در این کشور شدند.
حدود 50 عضو مسلح گروه تروریستی 'مائوته' همپیمان داعش نیز شهریور ماه امسال به زندان 'ماراوی' در جنوب فیلیپین حمله کردند و هشت تن از اعضای خود را آزاد کردند. 20 زندانی دیگر نیز گریختند.
زندان‌ های فیلیپین از تدابیر امنیتی بالایی برخوردار نیست.
43 زندانی متواری فیلیپین دستگیر و هشت نفر کشته شدند
jkkjkjkjkj