ضریح حرم امامین عسکریین (ع) تا پایان امسال نصب می‌شود

شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵
ضریح حرم امامین عسکریین (ع) تا پایان امسال نصب می‌شود

تهران-ایرنا- رئیس ستاد بازسازی عتبات و عالیات شهر مقدس سامراء از نصب ضریح حرم مطهر امامین عسکریین (ع) تا پایان امسال خبر داد.

تهران-ایرنا- رئیس ستاد بازسازی عتبات و عالیات شهر مقدس سامراء از نصب ضریح حرم مطهر امامین عسکریین (ع) تا پایان امسال خبر داد. به گزارش روز شنبه از ستاد بازسازی عتبات عالیات ، موسی اسماعیلی افزود: ستاد بازسازی عتبات عالیات، پس از 2 واقعه انفجار در حرم مطهر امامین عسکریین(ع) توسط گروهک تکفیری به صورت جدی پروژه بازسازی و توسعه این حرم مطهر را در دستور کار خود قرار داد که به همین منظور ضریح جدید حرم مطهر امامین عسکریین (ع) تا پایان امسال به کشور عراق منتقل و نصب می شود.
اسماعیلی گفت: ساخت گنبد و طلاکاری آن، ساخت و نصب ساقه گنبد، کاشی‌کاری، آیینه کاری، سنگ کاری داخل حرم در کف و دیوارها و غیره توسط بهترین استاد کارهای ایرانی انجام شده است.
بیست وسوم محرم 1427(سوم اسفند ‌1384) گروهک تکفیری وابسته به شاخه عراق حدود ساعت هفت صبح با پوشیدن لباس نیروهای تکاور عراق، وارد حرم امامین عسکریین(ع) ‌شدند، آنها ابتدا نگهبانان را خلع سلاح و همراه خادمان حرم در یکی از غرفه‌های صحن حبس کردند و بعد با کارگذاری 200 کیلو مواد منفجره TNT گنبد حرم مطهر را منفجر کردند.
شهر سامراء (سُرِ مَن رَأی) شهری در میانه عراق، در استان صلاح‌الدین در کرانه دجله و 125 کیلومتری شمال بغداد است، این شهر مدفن امام هادی(ع) و امام حسن عسکری(ع) است که به حرم امامین عسکریین علیهم السلام مشهور است.
در کنار مضجع مطهر این 2 امام همام، مدفن نرجس خاتون مادر امام زمان (عج) و حکیمه خاتون ،عمه امام عسکری(ع) نیز قرار دارد.
ضریح حرم امامین عسکریین (ع) تا پایان امسال نصب می‌شود