649 کیلوگرم مواد مخدر در کهگیلویه و بویراحمد کشف شد

شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵
649 کیلوگرم مواد مخدر در کهگیلویه و بویراحمد کشف شد

یاسوج- ایرنا- پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد در ادامه مبارزه با حمل و توزیع مواد افیونی موفق شد 649 کیلوگرم انواع مواد مخدر در محورهای ارتباطی این استان از سوداگران مرگ کشف کند.

یاسوج- ایرنا- پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد در ادامه مبارزه با حمل و توزیع مواد افیونی موفق شد 649 کیلوگرم انواع مواد مخدر در محورهای ارتباطی این استان از سوداگران مرگ کشف کند. به گزارش ایرنا، فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد روز شنبه در نشست خبری با خبرنگاران گفت که پس از کسب اطلاعاتی مبنی بر حمل مواد مخدر از مناطق جنوب کشور به استان‌های اصفهان و تهران از محورهای ارتباطی کهگیلویه و بویراحمد، موضوع به‌طور ویژه در دستور کار پلیس مبارزه با مواد مخدر قرار گرفت.
محورهای ارتباطی کهگیلویه و بویراحمد در سال‌های اخیر به مسیر ترانزیت و حمل مواد مخدر به استان‌های مرکزی و غرب کشور و تهران تبدیل شده است و رقم بالای کشف سالانه مواد مخدر حکایت از مبارزه گسترده فرمانده انتظامی با سوداگران مرگ دارد.
سرهنگ پاسدار مهدی انصاری افزود: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر در چند عملیات غافلگیرانه چهار باند حمل و توزیع مواد افیونی را منهدم و این مقدار مواد مخدر را کشف کردند.
به گفته وی 500 کیلوگرم از مواد مخدر کشف شده از نوع تریاک و بقیه حشیش بوده است.
فرماندهی انتظامی در سال جاری افزون بر سه هزار و 600 کیلوگرم انواع مواد مخدر در محورهای ارتباطی کهگیلویه و بویراحمد کشف کرده است.
سرهنگ انصاری گفت که 13 نفر از اعضای این چهار باند حمل مواد مخدر دستگیر و هشت دستگاه خودروی آنان نیز توقیف شد.
در سال جاری 57 باند حمل و توزیع مواد مخدر در کهگیلویه و بویراحمد منهدم، یک هزار و 700 قاچاقچی دستگیر و 270 دستگاه خودرو حامل مواد افیونی توقیف شده است.
انصاری افزود: میزان کشف مواد مخدر در سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال 2 درصد افزایش نشان می‌دهد.
وی تاکید کرد که مبارزه قاطعانه با سوداگران مرگ در مناطق مختلف استان ادامه دارد و هیچ نقطه‌ای در محورهای ارتباطی برای قاچاقچیان امن نخواهد بود.
فرمانده پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون طرح پاکسازی مناطق آلوده شهری و روستایی استان از وجود عوامل تهیه و توزیع و خرده فروشان مواد افیونی در 43 مرحله اجرا شده است.
سرهنگ سعید بالش زر افزود: در این طرح 248 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و یک هزار و 400 نفر دستگیر شد.
وی گفت: افزون بر 2 میلیون و 550 هزار عدد قرص روان گردان در سال جاری در مناطق مختلف استان کشف شده است.
649 کیلوگرم مواد مخدر در کهگیلویه و بویراحمد کشف شد