سهم بخش خصوصی در اقتصاد ورزش باید افزایش یابد

یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵
سهم بخش خصوصی در اقتصاد ورزش باید افزایش یابد

تهران-ایرنا- وزیر ورزش و جوانان گفت: اقتصاد ورزش در ایران نسبت به بیشتر کشورهای دنیا کوچک تر است و لازم است برای توسعه این بخش سهم بخش خصوصی در اقتصاد ورزش افزایش یابد.

تهران-ایرنا- وزیر ورزش و جوانان گفت: اقتصاد ورزش در ایران نسبت به بیشتر کشورهای دنیا کوچک تر است و لازم است برای توسعه این بخش سهم بخش خصوصی در اقتصاد ورزش افزایش یابد. به گزارش خبرنگار سلامت ایرنا، مسعود سلطانی فر روز یکشنبه در مراسم امضای تفاهمنامه وزارت بهداشت با وزارت ورزش و جوانان در وزارت بهداشت افزود: اراده وزارت ورزش و جوانان هم در دوره دکتر گودرزی و هم در این دوره بر این است که با تمام توان، ورزش همگانی را به همکاری سایر دستگاه ها در کشور گسترش دهد تا با افزایش تحرک مردم، سلامت جامعه ارتقاء پیدا کند.
وی ادامه داد: باید ساز و کاری را فراهم کنیم که بخش خصوصی وخیرین هم وارد اقتصاد ورزش شوند، برای همین به دنبال ظرفیت های قانونی جدیدی هستیم که در این عرصه ایجاد شود تا بتوانیم ضریب بهره وری را در حوزه ورزش بالا ببریم.
سلطانی‌فر گفت: اگر تحرک و ورزش در بین جوانان و کل جامعه افزایش پیدا کند، امید به زندگی سالم نیز در کشور بالا می‌رود؛ چرا که ورزش همگانی باید به یکی از مطالبات جدی جوانان و مردم تبدیل شود و امیدواریم بتوانیم با همکاری همه دستگاه های دولتی و غیر دولتی بتوانیم در کنار توجه به اشتغال، مسکن و تحصیل، امکانات لازم برای ورزش جوانان را نیز فراهم کنیم.
وی اظهار کرد: تحرک بیشتر مردم به معنای سلامت بیشتر آحاد جامعه و در مسیر اقتصاد مقاومتی است ؛ پس گسترش ورزش همگانی یکی از مهم ترین ابزارهای توسعه اقتصادی و بهره وری جامعه به شمار می آید.
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به همکاری وزارت ورزش و وزارت بهداشت برای افزایش تحرک در جامعه خاطرنشان کرد:شعار ما در این همکاری، ورزش و تحرک بیشتر، سلامت بیشتر ، بیماری کمتر و هزینه های کمتر برای جامعه است و در این مسیر مشغول برنامه‌ریزی هستیم.
بر اساس تفاهمنامه‌ای که امروز-یکشنبه- به امضای وزیر بهداشت و وزیر ورزش و جوانان رسید، قرار است این دو وزارتخانه با کار کارشناسی مشترک، پینشهادهای عملی برای افزایش سرانه ورزش و ایجاد زیرساخت ها و امکانات ورزش همگانی را برای تصویب نهایی به شورای عالی سلامت به ریاست رئیس جمهوری ارائه کنند تا تصمیمات جدیدی در این زمینه اتخاذ و اجرایی شود.
سهم بخش خصوصی در اقتصاد ورزش باید افزایش یابد