بازتاب گسترده نوسازی ناوگان هوایی ایران در مطبوعات کویت

یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵
بازتاب گسترده نوسازی ناوگان هوایی ایران در مطبوعات کویت

تهران - ایرنا - اقدام های موفقیت آمیز کشورمان در شکستن تحریم ها و نوسازی ناوگان هواپیمایی کشور با ارسال نخستین فروند هواپیمای 'ایرباس' جدید پس از امضای قرارداد مشترک بازتاب گسترده ای در مطبوعات امروز کویت داشت .

تهران - ایرنا - اقدام های موفقیت آمیز کشورمان در شکستن تحریم ها و نوسازی ناوگان هواپیمایی کشور با ارسال نخستین فروند هواپیمای 'ایرباس' جدید پس از امضای قرارداد مشترک بازتاب گسترده ای در مطبوعات امروز کویت داشت . به گزارش روز یکشنبه ایرنا،نشریات کویت در این باره نوشتند:نخستین فروند هواپیمای مسافربری ایرباس جدید در هفته جاری به ایران تحویل داده می شود و این نخستین قرارداد بزرگی بوده که میان تهران و کمپانی بزرگ ایرباس پس از لغو تحریم ها منعقد شده است.
روزنامه القبس نوشت:ایران قصد دارد با خرید 100 فروند هواپیمای ایرباس که قرارداد آن به ارزش 20 میلیارد دلار امضا شده، شرایط را برای نتیجه گیری پس از لغو تحریم ها فراهم کند.
القبس افزود: مقام های ایرانی خود را برای خرید 46 فروند هواپیمای ایرباس 'a320'و 38 فروند هواپیمای مسافربری ایرباس 'a330' و 16 فروند هواپیمای مسافربری ایرباس 'a350' مهیا کرده اند .
القبس نوشت: جمهوری اسلامی ایران همچنین اعلام کرده است که برای نخستین بار طی 4 دهه گذشته همکاری مشترکی را با شرکت بویینگ آغاز کرده که شامل خرید 80 فروند هواپیمای بویینگ بر اساس قراردادی به ارزش بیش از 16 میلیارد دلار می باشد .
براساس قراردادی که با شرکت ایرباس امضا شد، این شرکت تا پایان امسال یک فروند هواپیمای 321 و 2 فروند هواپیمای 330 دوربرد به ایران ایر تحویل می دهد.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل یادآور شده بود، براساس مذاکرات پیشین با نمایندگان شرکت هواپیماسازی ATR خرید 20 فروند هواپیما از این شرکت قطعی شده است، اما ایران ایر می تواند 20 فروند هواپیمای دیگر از این شرکت زیر مجموعه ایرباس خریداری کند.
فخریه کاشان درباره تامین مالی خرید این هواپیماها یادآورشد: براساس قراردادی که امضا شده، ایران ایر 15 درصد منابع مالی این هواپیماها را تامین و 85 درصد دیگر منابع مالی از طریق فایناس خارجی تامین خواهد شد و با توجه به تمایل شرکت های خارجی مشکلی در تامین منابع مالی این قراردادها نداریم.
بازتاب گسترده نوسازی ناوگان هوایی ایران در مطبوعات کویت