کشته شدن دست کم 4 تن دیگر در موج تازه خشونت در زندان های برزیل

یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵
کشته شدن دست کم 4 تن دیگر در موج تازه خشونت در زندان های برزیل

تهران – ایرنا – با کشته شدن دست کم چهار تن در شورش در زندانی در منطقه آمازون برزیل، آمار قربانیان درگیری ها میان گروه های تبهکار و قاچاقچی در بازداشتگاه های این کشور آمریکای جنوبی که در چند روز گذشته به حدود 100 زندانی رسیده است، افزایش یافت.

تهران – ایرنا – با کشته شدن دست کم چهار تن در شورش در زندانی در منطقه آمازون برزیل، آمار قربانیان درگیری ها میان گروه های تبهکار و قاچاقچی در بازداشتگاه های این کشور آمریکای جنوبی که در چند روز گذشته به حدود 100 زندانی رسیده است، افزایش یافت. به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از یک روزنامه چاپ سائوپائولو، یک مقام ارشد امنیتی برزیل گفت: آخرین خشونت در زندان «دسمبارگادور رایموندو ویدال پسوآ» در مرکز شهر مانائوس در ایالت آمازوناس رخ داد.
تماس ها از طریق تلفن و ای میل با مقام های ایالت آمازوناس که شهر مانائوس در آن قرار دارد، بدون پاسخ مانده است.
تنها در چند روز گذشته دست کم 64 زندانی در بازداشتگاه های داخل یا نزدیک شهر مانائوس کشته شده اند.
دست کم 33 تن نیز در شورش زندانیان در ایالت رورایما در همسایگی ایالت آمازوناس، جان باختند.
در پشت این خونریزی ها، دشمنی و درگیری میان بزرگترین گروه های تبهکاری برزیل قرار دارد که که حدود شش ماه پیش به روابط 20 ساله کاری پایان دادند.
گروه تبهکاری PCC مستقر در سائوپائولو که نیرومندترین گروه تبهکاری برزیل به شمار می رود، هنگامی از گروه تبهکاری فرمان سرخ مستقر در ریودوژانیرو، جدا شد که پی سی سی مسیرهای پرسود قاچاق مواد مخدر در جنوب شرقی برزیل را تصرف کرد.
این گروه ها تا قبل از این، با یکدیگر برای تضمین قاچاق سنگین مواد مخدر و سلاح از مرزهای برزیل، همکاری می کردند.
اعضای PCC یکشنبه گذشته در نخستین کشتار گسترده که 65 قربانی گرفت، هدف قرار گرفتند و سر و اعضای بدن بسیاری از آنها بریده شد که مرگبارترین شورش در بیش از 20 سال گذشته به شمار می رود.
اما اعضای PCC پنج روز پس از این کشتار، در اقدامی تلافی جویانه، دست کم 33 نفر را در زندانی در ایالت رورایما کشتند.
به گفته کارشناسان، PCC برای نفوذ به مناطقی در ریو که پایگاه گروه رقیب به شمار می رود و همچنین به منطقه آمازون برزیل برای تسلط بر مسیر جریان قاچاق کوکائین، تلاش می کند.
گروه فرمان سرخ رقیب پی سی سی از هنگام جدایی از این گروه با گروه های تبهکاری کوچک تر منطقه ای مانند خانواده شمالی برای رویارویی با پی سی سی، متحد شده است.مترجم: محسن شریفی **انتشاردهنده:حسن سالک رضائی
کشته شدن دست کم 4 تن دیگر در موج تازه خشونت در زندان های برزیل
jkkjkjkjkj