سپاه در زمان جنگ وظیفه دفاع و بعد از جنگ وظیفه محرومیت زدایی دارد

دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵
سپاه در زمان جنگ وظیفه دفاع و بعد از جنگ وظیفه محرومیت زدایی دارد

تهران- ایرنا- فرمانده کل سپاه پاسداران وظیفه دفاع در زمان جنگ و رفع محرومیت بعد از این دوران را مهمترین وظیفه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، معرفی کرد.

تهران - ایرنا - فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: رسیدگی به محرومان و مستضعفان و توجه به آنان کار و هدف اصلی انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی است زیرا این نظام برپایه عدالت اجتماعی بنا شده است. سرلشکرمحمد علی جعفری روز دوشنبه در آیین واگذاری 49 واحد مسکونی به محرومان و مستضعفان در منطقه اسلامشهر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، مدافعین حرم و تسلیت به مناسبت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: متاسفم که پس از گذشت سالها از انقلاب شاهد چنین مناطق محرومی هستیم هر چند که انقلاب با مشکلات بسیار زیادی روبه رو بوده است.
وی خاطرنشان کرد: رسیدگی به محرومان کار همه دولت ها و نظام است و من به نیابت از دولت ها از مردم این منطقه که طی این سال ها متحمل سختی های زیادی شدند معذرت خواهی می کنم.
فرمانده کل سپاه با تاکید بر این که هدف خداوند از آفرینش زندگی و مرگ انسان ها، انجام عمل نیکو و بهتری نسبت به یکدیگر است، گفت: دستگیری از محرومان و مستضعفان مهمترین عمل صالحی است که متاسفانه چند سالی است به واسطه جنگ و آثار آن رسیدگی به مستضعفان به فراموشی سپرده شده بود اما خوشبختانه چند سالی است که این حرکت عظیم با روند بسیار خوبی آغاز شده است.
وی اظهارداشت: با تاکیدات مقام عظمای ولایت، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این حرکت را به عنوان چرخ پنجم انقلاب آغاز و دنبال کرده است.
جعفری تصریح کرد: سپاه به دنبال مسائل و نواقصی است که در خلا ایجاد می شود و هر نقطه که لازم و صلاح باشد حضور خواهد داشت.
فرمانده کل سپاه با بیان این که محرومیت زدایی و خدمت به مستضعفان امتحانی از سوی خداوند است که باید مغتنم سپرده شود، گفت: ارائه خدمات به محرومان و مستضعفان از کارهای اولویت داری است که با حضور مردم در تمامی عرصه ها به خوبی انجام می گیرد.
وی گفت: حضور ونقش آفرینی مردم در تمامی عرصه های انقلاب تعیین کننده و جدی است و سپاه هم به عنوان یک محور، آمادگی برای هر اقدام مردمی را خواهد داشت.
فرمانده کل سپاه پاسداران تاکید کرد: مسئولان بدانند ارائه خدمت به مردم فرصت مغتنمی است که باید قدردان آن باشند زیرا کمک مردم و خیرین بسیار مثمر ثمر است.
با حضور فرمانده سپاه پاسداران امروز 49 واحدمسکونی روستای شهید جعفری (قلعه سیمون) با هدف محرومیت زدایی تحویل نیازمندان و محرومان این منطقه شد.
این تعداد واحد مسکونی در زمینی به مساحت 5 هزار مترمربع در قالب 17 بلوک دو طبقه و پنج بلوک سه طبقه ساخته شده است. عملیات اجرایی فاز 2 این پروژه نیز شامل مسجد، پایگاه بسیج، خانه عالم، مدرسه هشت کلاسه و غیره نیز از امروز آغاز خواهد شد.
در این پروژه که با همکاری سپاه استان تهران، سازمان بسیج سازندگی، بیناد برکت وابسته به ستاد اجرایی امام (ره)، بنیاد مسکن، کمیته امداد امام (ره)، بنیاد نیکوکاری برین، خیرین، فرمانداری، شهرداری و بخشداری اسلامشهر اجرا شد مبلغ دو میلیارد و 200 میلیون تومان هزینه شده است.
اجتمام**1933**9132** 1569
خبرنگار: بهروز سلطانیان** انتشار: علی حبیبی
سپاه در زمان جنگ وظیفه دفاع و بعد از جنگ وظیفه محرومیت زدایی دارد