دفتر یادبود آیت الله هاشمی در سفارت ایران در پاکستان گشوده شد/پرچم نیمه افراشته شد

دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵
دفتر یادبود آیت الله هاشمی در سفارت ایران در پاکستان گشوده شد/پرچم نیمه افراشته شد

اسلام آباد - ایرنا - همزمان با نخستین روز از سه روز عزای عمومی به مناسبت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی، یار دیرین امام(ره) و رهبری، عصر دوشنبه دفتر یادبودی در سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد گشوده و پرچم ایران در سفارت کشورمان در پاکستان به حالت نیمه افراشته درآمد.

اسلام آباد - ایرنا - همزمان با نخستین روز از سه روز عزای عمومی به مناسبت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی، یار دیرین امام(ره) و رهبری، عصر دوشنبه دفتر یادبودی در سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد گشوده و پرچم ایران در سفارت کشورمان در پاکستان به حالت نیمه افراشته درآمد. به گزارش خبرنگار ایرنا، این دفتر یاد بود روزهای سه شنبه و چهارشنبه نیز گشوده خواهد بود و سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد پذیرای مقامات و مسئولان مختلف پاکستانی و دیپلمات های خارجی مقیم اسلام آباد برای عرض تسلیت به مناسبت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی و امضای دفتر یابود این شخصیت بزرگ جمهوری اسلامی ایران و جهان اسلام خواهد بود.
'محمد نواز شریف' نخست وزیر پاکستان روز دوشنبه با صدور پیامی، درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس جمهوری پیشین جمهوری اسلامی ایران و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت و تلاش های این شخصیت بزرگ را در مسیر وحدت جهان اسلام مورد ستایش قرار داد.
در پیام تسلیت نواز شریف آمده است: با ابراز تاثر و تاسف عمیق، از جانب ملت و دولت پاکستان، ضایعه درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس جمهوری پیشین ایران را به ملت برادر ایران تسلیت می گویم.
نواز شریف در پیام خود آورده است: آیت الله رفسنجانی نه تنها شخصیتی ارزشمند و اثرگذار در ایران بود، بلکه به عنوان نماد تلاش های صلح جویانه در سطح بین المللی، شخصیتی شناخته شده بود. تلاش های آیت الله رفسنجانی به عنوان یک شخصیت متعادل، منطقی و عملگرا برای پیشبرد ایران، برای وحدت جهان اسلام نیز راهگشا بود.
آیت الله هاشمی رفسنجانی، بعد از سالها مجاهدت و تلاش دلسوزانه و خالصانه در دوران قبل و بعد از انقلاب اسلامی برای عظمت و عزت ایران زمین، روز 19 دی ماه سال 1395 در سن 82 سالگی و بر اثر عارضه قلبی، به دیدار معبود شتافت.
روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه در کشورمان عزای عمومی اعلام شده و قرار است پیکر آیت الله هاشمی فردا تشییع و در جوار مرقد امام راحل (ره) به خاک سپرده شود.
دفتر یادبود آیت الله هاشمی در سفارت ایران در پاکستان گشوده شد/پرچم نیمه افراشته شد
jkkjkjkjkj