دفتر یادبود آیت الله هاشمی رفسنجانی در صربستان گشوده شد

دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵
دفتر یادبود آیت الله هاشمی رفسنجانی در صربستان گشوده شد

بلگراد-ایرنا- سفارت جمهوری اسلامی ایران در صربستان به مناسبت ارتحال آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی دفتر یادبود گشوده که مقام ها و شخصیت های صربستانی و همچنین ایرانیان مقیم بلگراد ضمن ادای احترام به مقام شامخ سیاستمدار بزرگ ایرانی، دفتر یادبود را امضا می کنند.

بلگراد-ایرنا- سفارت جمهوری اسلامی ایران در صربستان به مناسبت ارتحال آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی دفتر یادبود گشوده که مقام ها و شخصیت های صربستانی و همچنین ایرانیان مقیم بلگراد ضمن ادای احترام به مقام شامخ سیاستمدار بزرگ ایرانی، دفتر یادبود را امضا می کنند. به گزارش ایرنا، سفارت جمهوری اسلامی ایران با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: با ابراز اندوه بی‌شائبه و مراتب تسلیت در پی درگذشت حضرت آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به اطلاع می‌رساند که بدین مناسبت دفتر یادبودی در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلگراد گشوده شده است.
در این بیانیه آمده است: هموطنان گرامی می‌توانند طی روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه و پنج‌شنبه از ساعت 10 تا 12 و از 14 تا 16 با حضور در محل سفارت اقدام به امضای دفتر یادبود کنند.
رسانه های مطبوعاتی و الکترونیکی صربستان از نخستین ساعات اعلام خبر ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی بخشی از اخبار و گزارش های خود را به این موضوع اختصاص دادند.
آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری در سوم شهریور سال 1313 در رفسنجان چشم به جهان گشود.
آیت الله هاشمی رفسنجانی دهها سال مبارزه با رژیم شاهنشاهی، فعالیت تعیین کننده در دوران انقلاب اسلامی، عضویت در شورای انقلاب ، فرماندهی کل قوا در دوران دفاع مقدس با حکم امام، ریاست سه دوره مجلس شورای اسلامی و چهارمین رئیس جمهور اسلامی ایران در دو دوره پیاپی بین سال‌های 1368 تا 1376 را در کارنامه خود داشته و به عنوان یکی از پرنفوذترین شخصیت‌های سیاسی جمهوری اسلامی شناخته شده است.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام یکشنبه شب به دلیل عارضه قلبی دعوت حق را لبیک گفت.
دفتر یادبود آیت الله هاشمی رفسنجانی در صربستان گشوده شد