رحلت آیت الله رفسنجانی ضایعه‌ای بزرگ برای جهان اسلام است

سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵
رحلت آیت الله رفسنجانی ضایعه‌ای بزرگ برای جهان اسلام است

آتن- ایرنا - رئیس انجمن مسلمانان یونان ضمن تسلیت به مناسبت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی، گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی سرمایه‌ای بی نظیر بود و رحلت ایشان ضایعه ای بزرگ برای جهان اسلام است.

آتن- ایرنا - رئیس انجمن مسلمانان یونان ضمن تسلیت به مناسبت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی، گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی سرمایه‌ای بی نظیر بود و رحلت ایشان ضایعه ای بزرگ برای جهان اسلام است. به گزارش ایرنا، 'نعیم القندور' دوشنبه شب در گفت و گویی با خبرنگار ایرنا در آتن، تصریح کرد: درگذشت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی بزرگ مرد تاریخ نهضت اسلامی ایران و یار دیرین امام خمینی(ره) و همسنگر مبارزات و همگام رهبر معظم انقلاب اسلامی، همیشه بر وحدت جهان اسلام تاکید داشتند و در تمام طول عمر خود تلاش می کرد که اختلافات تفرقه افکنان را از میان ببرد و منافع اسلام و مسلمانان را تامین کند.
رئیس انجمن مسلمانان یونان با اشاره به تلاش های بی وقفه آیت الله هاشمی رفسنجانی برای حل مسایل جهان اسلام، نیز گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی شخصیت بزرگ سیاسی جهان اسلام بودکه نه تنها منافع ملت ایران بلکه همواره منافع جهان اسلام به عنوان امت اسلامی را مد نظر داشته و همیشه برای رسیدن به این هدف مهم که از دستورات عالیه اسلام و خواست مهم امام خمینی ( قدس سره ) بوده است، را مورد تاکید قرار می داد.
القندور در ادامه افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی شخصیت بزرگ سیاسی ، اعتدال گرا و عقلانیت محور بودند وبا درایت و سیاست های برگرفته از آموزه های الهی در جهت حفظ آرامش و امنیت نه تنها در ایران بلکه در تمام منطقه خاورمیانه و جهان اسلام گام بر می داشت، بنابراین جهان اسلام یکی از شخصیت های بی نظیر سیاسی خود را از دست داد که بسیار مایع تاثر و تالم است.
وی در ادامه افزود: آیت الله هاشمی که از عناصر اصلی مبارزات ضد ستم شاهی و رنج دیدگان راه پرخطر مبارزه و پرافتخار نهضت اسلامی بود، در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در مسند مسئولیت های خطیری که به عهده داشت، صفحات درخشانی را درکارنامه خود در تاریخ نهضت اسلامی بجای گذاشت.
یادآوری می شود، مجلس ترحیم و بزرگداشت مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام(ره) و رهبری، قرار است عصر سه‌شنبه در محل رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آتن برگزار شود.
رحلت آیت الله رفسنجانی ضایعه‌ای بزرگ برای جهان اسلام است
jkkjkjkjkj