سفیر ایران در روسیه: آیت الله فقید پایه گذار روابط تهران و مسکو بود

سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵
سفیر ایران در روسیه: آیت الله فقید پایه گذار روابط تهران و مسکو بود

مسکو - ایرنا - مهدی سنایی سفیر ایران در فدراسیون روسیه در پیام تسلیت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دین امام (ره) و رهبری، آیت الله فقید را بنیانگذار روابط مسکو و تهران پس از انقلاب اسلامی خواند.

مسکو - ایرنا - مهدی سنایی سفیر ایران در فدراسیون روسیه در پیام تسلیت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دین امام (ره) و رهبری، آیت الله فقید را بنیانگذار روابط مسکو و تهران پس از انقلاب اسلامی خواند. به گزارش ایرنا، در پیام سنایی که امروز (سه شنبه) در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: روح بزرگ آیت الله هاشمی رفسنجانی به سوی حق تعالی شتافت. نام او با مبارزه های عظیم در دوره انقلاب اسلامی و تلاش ها و اندیشه های بزرگ برای پیشرفت ایران در تاریخ کشور خواهد ماند.
سفیر ایران ادامه داده است: روابط نوین ایران و روسیه نیز تا اندازه زیادی مدیون آیت الله فقید و پیمان هایی است که در سفر سال 1968 ایشان به مسکو که سال های پایانی عمر شوروی بود، امضا شد.
سنایی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را به مقام معظم رهبری، رئیس جمهوری و ملت ایران تسلیت گفته است.
آیت الله هاشمی رفسنجانی شامگاه یکشنبه پس از انتقال به بیمارستان شهدای تجریش بر اثر بروز عارضه قلبی در سن 82سالگی در گذشت.
سفر سال 1368 هیات بلندپایه جمهوری اسلامی ایران به ریاست آیت الله هاشمی رفسنجانی به مسکو و مذاکرات با میخائیل گورباچف آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی، سرآغاز دگرگونی در روابط دو همسایه نسبت به قبل شد.
سفیر ایران در روسیه: آیت الله فقید پایه گذار روابط تهران و مسکو بود
jkkjkjkjkj