ادای احترام دیپلمات‌های خارجی در چین به آیت‌الله رفسنجانی

سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵
ادای احترام دیپلمات‌های خارجی در چین به آیت‌الله رفسنجانی

پکن - ایرنا - سفرا و دپلماتهای خارجی مقیم پایتخت چین با امضای دفتر یادبود ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، به یار دیرین امام (ره) و رهبری ادای احترام کردند.

پکن - ایرنا - سفرا و دیپلماتهای خارجی مقیم پایتخت چین با امضای دفتر یادبود ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، به یار دیرین امام (ره) و رهبری ادای احترام کردند. به گزارش ایرنا، دفتر ویژه یادبود گرامیداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی از امروز سه شنبه در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر پکن گشایش یافته است.
این دفتر به مدت سه روز و طی روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه 21، 22 و 23 دی ماه در محل نمایندگی کشورمان جهت امضای شخصیت های بین المللی مقیم چین باز خواهد بود.
همچنین به مناسبت درگذشت آیت الله رفسنجانی پرچم جمهوری اسلامی ایران در سفارت و تمامی نمایندگی های سیاسی کشورمان در چین به حالت نیمه افراشته در آمده است.
همچنین از شهر گوانگجو نیز خبر می رسد که در سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در این شهر نیز دفتر یادبودی جهت حضور و امضای مقامات محلی و سرکنسولگری های مقیم گشوده شده و مراسم ختمی نیز روز پنجشنبه 23 دی در مسجد «هائوپن» این شهر برگزار خواهد شد.
آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری در سوم شهریور سال 1313 در رفسنجان چشم به جهان گشود.
آیت الله رفسنجانی دهها سال مبارزه با رژیم شاهنشاهی، فعالیت تعیین کننده در دوران انقلاب اسلامی، عضویت در شورای انقلاب، فرماندهی کل قوا در دوران دفاع مقدس با حکم امام (ره)، ریاست سه دوره مجلس شورای اسلامی و چهارمین رئیس جمهور اسلامی ایران در دو دوره پیاپی بین سال های 1368 تا 1376 را در کارنامه خود داشته و به عنوان یکی از پرنفوذترین شخصیت های سیاسی جمهوری اسلامی شناخته شده است.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام یکشنبه شب به دلیل عارضه قلبی دعوت حق را لبیک گفت.
ادای احترام دیپلمات‌های خارجی در چین به آیت‌الله رفسنجانی