کیفیت هوای تهران برای گروه های حساس، ناسالم است

سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵
کیفیت هوای تهران برای گروه های حساس، ناسالم است

تهران- ایرنا- معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: کیفیت هوای تهران با کاهش روند صعودی آلاینده های جوی با شاخص عددی 131 در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفت.

تهران- ایرنا- معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: کیفیت هوای تهران با کاهش روند صعودی آلاینده های جوی با شاخص عددی 131 در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفت. بر اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی، شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، 101 تا 150 در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، 151 تا 200 در شرایط ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.
محمد رستگاری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کیفیت هوای شهر تهران در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، باوجود کاهش 27 عددی میزان غلظت میانگین آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون، فراتر از حد سلامت بوده و بر روی عدد 131 قرار گرفت.
وی گفت: همچنین در همین مدت میزان غلظت آلاینده های منوکسید کربن از 54 به 35 و ذرات معلق با قطر کمتر از 10 میکرون از 96 به 70 نیز کاهش داشته اند.
رستگاری افزود: ایستگاه های شهرداری منطقه 2، پارک قائم و شادآباد (هر دو در منطقه 18) به ترتیب با شاخص های عددی 167، 160 و 158 آلوده ترین هوا را در 24 ساعت گذشته شهر تهران داشتند.
وی گفت: ایستگاه های مسعودیه (منطقه 15) ، اقدسیه و دانشگاه شهید بهشتی (هر دو در منطقه 1) با شاخص های 88، 94 و 96 سالم ترین نقاط جوی شهر تهران در این مدت بودند.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران به افراد مبتلا به بیماری های قلبی، ریوی و دیابتی، زنان باردار، سالمندان و کودکان توصیه کرد از فعالیت های طولانی مدت و ورزش در فضای باز خودداری کنند.
شاخص کیفیت هوای تهران در شبانه روز گذشته منتهی به ساعات 8 صبح (دوشنبه) با شاخص 158 در شرایط ناسالم ( وضعیت قرمز) قرار داشت .
* برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
کیفیت هوای تهران برای گروه های حساس، ناسالم است