هوای البرز در وضعیت هشدار قرار دارد/فردیس ناسالم برای گروه های حساس

سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵
هوای البرز در وضعیت هشدار قرار دارد/فردیس ناسالم برای گروه های حساس

کرج- ایرنا- معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان البرز اعلام کرد که هوای 4 شهرستان بزرگ این استان به جز فردیس در وضعیت هشدار قرار دارد.

کرج - ایرنا- معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان البرز اعلام کرد که شاخص کیفیت هوای 4 شهرستان بزرگ این استان به جز فردیس در وضعیت هشدار قرار دارد. کیوان رحیمی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس اعلام ایستگاه های سنجش کیفی هوای این استان، شاخص کیفیت هوا از ساعت 9 صبح دیروز تا 9 صبح امروز در شهرستان کرج 152 است.
وی اظهار داشت: همچنین بر اساس همین گزارش، شاخص کیفی هوا در شهرستان های نظرآباد و ساوجبلاغ نیز به ترتیب 152 و 151 است که در هر 2 این شهرستان نیز هوا برای تمام گروه ها ناسالم و در وضعیت هشدار است.
وی گفت: شاخص کیفی هوا در شهرستان فردیس نیز 145 و ناسالم برای گروه های حساس است.
رحیمی افزود: با توجه به تشدید بیماری های قلبی، ریوی و همچنین افزایش علائم تنفسی توصیه می شود افراد مبتلا به بیماری های قلبی یا ریوی، کودکان و سالمندان از فعالیت های طولانی و سنگین خارج از منزل اجتناب ورزند و سایر افراد نیز فعالیت های طولانی و سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.
در بارش باران اسیدی که شب گذشته استان البرز را تحت تاثیر خود قرار داد مدیرکل هواشناسی استان البرز، پیش بینی کرد که با توجه به این بارش ها و نبود وزش باد، غلظت آلاینده ها در سطح استان افزایش یابد.
هوای البرز در وضعیت هشدار قرار دارد/فردیس ناسالم برای گروه های حساس