خدا حافظ ای یار امام و رهبری

سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵
خدا حافظ  ای یار امام و رهبری

تهران -ایرنا -خدا حافظ ای یار انقلاب ،امام و رهبری ،خدا حافظ ای صدیق و اسطوره انقلاب ،خداحافظ ای سنگ صبور انقلاب،ای رنج کشیده پر تلاش،خدا حافظ ای مدیر و مدبر روزهای سخت انقلاب و جنگ و خداحافظ که امروز با بدرقه ای باشکوه به عظمت یک ملت انقلابی تشییع و عازم دیار باقی شدی .

تهران -ایرنا -خدا حافظ ای یار انقلاب ،امام و رهبری ،خدا حافظ ای صدیق و اسطوره انقلاب ،خداحافظ ای سنگ صبور انقلاب،ای رنج کشیده پر تلاش،خدا حافظ ای مدیر و مدبر روزهای سخت انقلاب و جنگ و خداحافظ که امروز با بدرقه ای باشکوه به عظمت یک ملت انقلابی تشییع و عازم دیار باقی شدی . آیت الله هاشمی رفسنجانی که از او به عنوان استوانه نظام یاد شده است و عمری را در راه خدا و انقلاب مجاهدت و تلاش کرد در هسته اصلی مبارزات قبل از انقلاب بود، زندانی ، تبعید و شکنجه شد، ولی دست از همراهی با امام (ره) برنداشت و پس از پیروزی انقلاب نیز به عنوان یکی از استوانه های نظام در سمت های مختلف ؛ از جمله فرماندهی جنگ، ریاست قوه مقننه، ریاست قوه مجریه در دوران پس از جنگ و عصر سازندگی، ریاست مجلس خبرگان و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام، وفادارترین و دلسوزترین فرد به نظام، رهبری و مردم بود.
با وجود تمام فراز و نشیب های انقلاب و دوران دفاع مقدس و پس از آن هموراه با تدابیر دلسوزانه و با صبر حلمی مثال زدنی همواره در کنار ملت و رهبری و درجهت دفاع و حمایت از آرمان های مقدس انقلاب اسلامی استوار باقی ماند .
فقدان این سرمایه انقلاب، بارور نکردنی است ،فقدانی که دل دوستداران انقلاب و یاران امام و رهبری را دچار غم و اندوه می کند ،خبری ناگوار از رجعتی ناگهانی که خیلی سریع در رسانه های داخلی و خارجی انعکاس یافت و طوری که برخی از رسانه های خارجی با قطع برنامه های عادی خود ساعت ها به پخش خبر،گزارش و سابقه مبارزاتی و مسئولیت های مختلف او پرداختند که همه نشان از تاثیر گذاری و اهمیت جایگاه و شخصیت یار با وفای امام و رهبری را دارد .
از همان دقایقی که مردم در تهران متوجه وخامت حال و بستری شدن آیت الله هاشمی رفسجنانی شدند در مقابل در بیمارستان شهدای تجریش اجتماع کردند و سرانجام هم تلاش پزشکان افاقه نکرد و یار امام رهبری در سفری باور نکردنی عازم دیار باقی شد وبه لقا ءالله پیوست .
مردم سوگوار تهران و ایران اسلامی از تمام اقشار اعم از زن و مرد و پیر و جوان و از مسئولان از همان لحظات اولیه در گذشت ایشان به عزاداری پرداختند و با خانواده آیت الله هاشمی ابراز همدری کردند و به سوگ این فقید انقلابی پرداختند .
محسن هاشمی فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی با قدردانی از مردم ایران و مقام معظم رهبری برای همدردی هایی که تاکنون داشته اند، این ابراز همدردی ها را وصف ناپذیر دانست.
همه ایرانیان، امروز همدل و هم صدا برای تشییع پیکر آیت الله هاشمی به میدان آمدند وتاشکوه عظمت ملتی با وفا و قدرشناس را به نمایش بگذارند وبگویند همیشه پشتیبان نظام و انقلاب هستند و از آرمان های آن حمایت خواهند کرد.
امروز همه آمده اند،ازمسئولان عالی رتبه نظام گرفته تا مسئولان لشکری و کشوری ،از دانشجویان و دانش آموزان ،مردان و زنان و حتی کودکان این سرزمین ، هر کس به نوبه خود آمده است تا با شرکت در آیین وداع و تشییع یار دیرین امام و رهبری به جهانیان بگویند،ما همیشه قدر شناس مسئولان و زحمت کشان و خدمتگزاران نظام هستیم و تا آخر هم پای آرمان های این انقلاب ایستاده ایم .
تشییع حزن انگیز و با حضور جمعیت انبوه یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی را که از همان ابتدای ورود امام خمینی(ره) در تمام عرصه و صحنه ها همراه ایشان بود، زنده کرده است، جوانان دیروز انقلاب که اکنون مو سپید کرده اند،در حالی که قطرات اشک در چشمانشان حلقه زده است ،خاطرات حضور آن روز های خود را در کنار یکی از تلاشگران صحنه های انقلاب تداعی می کنند.
رهبر معظم انقلاب صبح امروز بر پیکرمطهر آیت الله نماز خوانند وسپس در میان حزن واندوه شرکت کنندگان پیکر آیت الله هاشمی از دانشگاه تهران خارج وبه سوی خیابان های منتهی به دانشگاه تشییع شد.
پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی بعد ازتشییع درحرم مطهر امام خمینی به خاک سپرده شد .
آیت الله هاشمی رفسنجانی شامگاه یکشنبه(19دی ماه جاری ) در سن 82 سالگی بر اثر عارضه قلبی در تهران دعوت حق را لبیک گفت و به ملکوت اعلی پیوست.
خدا حافظ ای یار امام و رهبری