تبلور 60 سال مجاهدت در آیینه اشک ایرانیان

سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵
تبلور 60 سال مجاهدت در آیینه اشک ایرانیان

تهران - ایرنا - میلیون ها نفر از مردم ایران با چشمانی اشکبار و دلی سوخته یار دیرین امام راحل و رهبری را با سر دادن شعارهایی همچون ' عزا عزا است امروز، هاشمی سرافزار پیش خداست امروز'‌ به سمت خانه ابدیش بدرقه کردند.

تهران - ایرنا - میلیون ها نفر از مردم ایران با چشمانی اشکبار و دلی سوخته یار دیرین امام راحل و رهبری را با سر دادن شعارهایی همچون ' عزا عزا است امروز، هاشمی سرافزار پیش خداست امروز'‌ به سمت خانه ابدیش بدرقه کردند. به گزارش ایرنا، مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی امروز 21 دی ماه 1395 از ساعت 8.30 دقیقه صبح در دانشگاه تهران آغاز شد و رهبر معظم انقلاب اسلامی نماز میت را بر پیکر این بزرگمرد تاریخ ایران اقامه کردند.
خیل عظیمی از مردم اعم از پیر و جوان که به دلیل شلوغی جمعیت نتوانستند وارد دانشگاه تهران شوند، در خیابان های منتهی به دانشگاه تهران با اقتدا به رهبر خود نماز میت بر پا کردند.
پیکر مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در داخل یک خودرو کاملا سیاهپوش از دانشگاه تهران به سمت مرقد امام راحل منتقل شد. حرکت خودرو در طول مسیر به دلیل شلوغی جمعیت و حضور پرشور مردم همیشه در صحنه ایران با کندی همراه بود. گویا می خواهد در کنار ملت غیور ایران بماند ، اما از سوی دیگر می خواهد در کنار پیر مراد خود آرام گیرد تا خستگی بیش از 60 سال مجاهدت و تلاش را در راه اسلام و انقلاب از تن به در کند.
جمعیت عزادار با سر دادن شعارهایی همچون ' دعای رهبر ما بدرقه راه تو '‌ ، '‌هاشمی راهت ادامه دارد' و «عزا عزاست امروز روز عزاست امروز، امام جمعه ما پیش خداست امروز» پیکر استوانه نظام را به سمت حرم مطهر بدرقه کردند.
افراد سالخورده ای که خاطرات زیادی از آیت الله هاشمی در دوران مبارزات انقلابی اش دارند، اکنون بر روی ویلچر و با چشمانی اشکبار با زدن بر روی سینه های خود، وی را به سمت خانه ابدیش هدایت کردند.
این افراد که توان فریاد زدن نداشتند، همراه با خیل جمعیت شعار '‌عزا عزا است امروز هاشمی قهرمان پیش خداست امروز '‌را زمزمه کردند و آرام آرام اشک ریختند. گویی تمام خاطرات این چند سال بزرگمرد ایران زمین در اشک های آنها متبلور شده بود.
جمعیت به حدی زیاد بود که تعداد زیادی از افراد و حتی خبرنگاران و عکاسان برای اینکه هیچ صحنه ای را از دست ندهند و تا برای همیشه این خروش عظیم و خودجوش در تاریخ ثبت شود خود را به پشت بام ساختمان های اطراف رساندند تا شاهد فریاد بلند مردم با سر دادن شعارهای ' وصیت هاشمی حمایت از رهبری ' ، ' هاشمی هاشمی دعای ملت ما بدرقه راه تو' و ' این همه لشگر آمده به عشق رهبر آمده ' را در لنزهای دوربین خود برای آیندگان ثبت کنند.
این افراد همچنین در راستای حمایت از رهبری با سر دادن شعارهای ' حیدر حیدر حزب فقط حزب علی رهبر فقط سید علی ' ، ' هاشمی هاشمی دعای رهبر ما بدرقه راه تو' یادآور نزدیکی این دو مردم بزرگ تاریخ کشور ما شدند.
' مرگ بر آمریکا'‌،‌'‌ مرگ بر اسراییل'‌ ، ' سید حسن خمینی تسلیت تسلیت' ،‌' الله اکبر' ، '‌ لا اله الا الله' ، ' هاشمی هاشمی دعای ملت ما بدرقه راه تو'‌،‌ '‌روحانی تسلیت تسلیت' ، ‌' یا حسین یا زهرا' و ' ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند ' از دیگر شعارهای ملت داغدار ایران در مراسم بدرقه آیت الله هاشمی به جوار پیر جماران بود.
آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی شامگاه یکشنبه در سن 82 سالگی بر اثر عارضه قلبی در تهران دعوت حق را لبیک گفت. وی از مبارزان برجسته انقلاب در زمان طاغوت بود و پس از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان یکی از اعضای شورای انقلاب فعالیت های خود را در صحنه اجرایی کشور کلید زد.
نمایندگی مردم در مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، حضور در کسوت رییس مجلس شورای اسلامی، رییس جمهوری، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و ریاست مجلس خبرگان رهبری و همچنین حضور در مجلس خبرگان قانون اساسی از جمله سوابق اجرایی یار دیرین امام و رهبری در چهار دهه اخیر است.
علمی**9014**1561** خبرنگار: کیمیا عبدالله پور** انتشار: مژگان توانا
تبلور 60 سال مجاهدت در آیینه اشک ایرانیان