دفتر یادبود آیت الله هاشمی در کنسولگری های ایران در همه ایالات پاکستان گشوده شد

سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵
دفتر یادبود آیت الله هاشمی در کنسولگری های ایران در همه ایالات پاکستان گشوده شد

اسلام آباد - ایرنا - همزمان با گشوده شدن دفتر یادبود آیت الله هاشمی رفسنجانی، یار دیرین معمار کبیر انقلاب اسلام و رهبر معظم انقلاب در سفارت ایران در پایتخت پاکستان، دفاتر یابودی نیز در کنسولگری های کشورمان در کراچی، لاهور، کویته و پیشاور گشوده شده است.

اسلام آباد - ایرنا - همزمان با گشوده شدن دفتر یادبود آیت الله هاشمی رفسنجانی، یار دیرین معمار کبیر انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب در سفارت ایران در پایتخت پاکستان، دفاتر یابودی نیز در کنسولگری های کشورمان در کراچی، لاهور، کویته و پیشاور گشوده شده است. به گزارش خبرنگار ایرنا، این دفاتر یادبود از روز گذشته گشوده شده و این نمایندگی ها تا روز پنجشنبه پذیرای مقام ها و شخصیت های ایالتی، محلی و دیپلمات های خارجی مقیم این شهرها برای امضای دفاتر یادبود خواهند بود.
امروز، دهها نفر از مقامات، مسئولان عالی رتبه، شخصیت های سیاسی و مذهبی، سفرا و دیپلمات های خارجی مقیم اسلام آباد با حضور در سفارت کشورمان در اسلام آباد و کنسولگری های ایران در چهار ایالت مختلف پاکستان، با امضای دفتر یادبود، به مقام آیت الله هاشمی رفسنجانی ادای احترام کردند و رحلت این شخصیت عالی قدر را به دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران تسلیت گفتند.
همچنین شهباز شریف سروزیر ایالت پنجاب پاکستان و برادر نواز شریف نخست وزیر این کشور، در پیامی که در تعداد زیادی از رسانه های این کشور منتشر شد، درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت و با ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران ابراز همدردی کرد.
حزب بزرگ جماعت اسلامی پاکستان نیز امروز در پیامی خطاب به دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران که به کنسولگری ایران در لاهور تسلیم شد، مراتب تسلیت سراج الحق رهبر این حزب به دولت و ملت ایران ابلاغ شد و سراج الحق نیز شخصا با حضور در سفارت کشورمان در اسلام آباد، دفتر یادبود آیت الله هاشمی را امضا کرد.
روز گذشته نیز 'محمد نواز شریف' نخست وزیر پاکستان با صدور پیامی، درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس جمهوری پیشین جمهوری اسلامی ایران و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت و تلاش های این شخصیت بزرگ را در مسیر وحدت جهان اسلام مورد ستایش قرار داد.
در پیام تسلیت نواز شریف آمده است: با ابراز تاثر و تاسف عمیق، از جانب ملت و دولت پاکستان، ضایعه درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس جمهوری پیشین ایران را به ملت برادر ایران تسلیت می گویم.
نواز شریف در پیام خود آورده است: آیت الله رفسنجانی نه تنها شخصیتی ارزشمند و اثرگذار در ایران بود، بلکه به عنوان نماد تلاش های صلح جویانه در سطح بین المللی، شخصیتی شناخته شده بود. تلاش های آیت الله رفسنجانی به عنوان یک شخصیت متعادل، منطقی و عملگرا برای پیشبرد ایران، برای وحدت جهان اسلام نیز راهگشا بود.
آیت الله هاشمی رفسنجانی، بعد از سالها مجاهدت و تلاش دلسوزانه و خالصانه در دوران قبل و بعد از انقلاب اسلامی برای عظمت و عزت ایران زمین، روز 19 دی ماه سال 1395 در سن 82 سالگی و بر اثر عارضه قلبی، به دیدار معبود شتافت.
دفتر یادبود آیت الله هاشمی در کنسولگری های ایران در همه ایالات پاکستان گشوده شد
jkkjkjkjkj