پیام آیت الله بشیر نجفی از نجف به رهبر معظم انقلاب و خانوداه هاشمی رفسنجانی

سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵
پیام آیت الله بشیر نجفی از نجف به رهبر معظم انقلاب و خانوداه هاشمی رفسنجانی

بغداد-ایرنا- آیت الله شیخ بشیر نجفی از مراجع نجف اشرف، سه شنبه شب در پیام های جداگانه ای برای رهبر معظم انقلاب و خانواده هاشمی رفسنجانی، ارتحال آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت.

بغداد-ایرنا- آیت الله شیخ بشیر نجفی از مراجع نجف اشرف، سه شنبه شب در پیام های جداگانه ای برای رهبر معظم انقلاب و خانواده هاشمی رفسنجانی، ارتحال آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت. به گزارش ایرنا، در پیام آیت الله بشیر نجفی به حضرت آیت الله خامنه ای ، آمده است'با حزن و اندوه فراوان خبر ارتحال یکی از استوانه های انقلاب اسلامی ایران عزیز ، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی دریافت گردید.'
این مرجع عالی در نجف ، ضمن تسلیت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی به رهبر معظم انقلاب، از خداوند منان خواستار رحمت واسعه برای آن فقید عزیز شد و افزود: این مصیبت را به حضرت ولی عصر(عج) ، جنابعالی و ملت شریف ایران عزیز و خانواده آن مرحوم تسلیت می گویم.
آیت الله بشیر نجفی در پیام دیگری ، این مصیبت را به خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی تسلیت گفته و از رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با عنوان 'یکی از ارکان انقلاب اسلامی ' یاد کرده است.
وی اضافه کرد: از خداوند می خواهم به همگان صبر و اجر جزیل عنایت فرماید.
به گزارش ایرنا، درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی ، یار دیرین امام و رهبری، در عراق بازتاب گسترده ای داشت و از همان شامگاه یکشنبه که خبر در صفحات رسانه ها و شبکه های تلویزیونی ظاهر شد، عراقی ها با حساسیت آن را دنبال کردند و روز دوشنبه یک هیات عالی از عراق از جمله عمار حکیم رئیس ائتلاف ملی ، ابراهیم جعفری وزیر خارجه و چند تن از وزرا و شخصیت های برجسته از جمله مشاوران حیدرالعبادی راهی تهران شدند.
امروز سه شنبه نیز مقام ها و رهبران عراقی در راس آنها نوری المالکی رئیس جمهوری عراق و علمای شیعه و سنی و شخصیت های فرهنگی و عشایری برای عرض تسلیت به سفارت ایران در بغداد آمدند و در مراسم ویژه درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی شرکت کردند.
پیام آیت الله بشیر نجفی از نجف به رهبر معظم انقلاب و خانوداه هاشمی رفسنجانی
jkkjkjkjkj