رئیس العلمای بوسنی دفتر یادبود رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی را امضا کرد

سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵
رئیس العلمای بوسنی دفتر یادبود رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی را امضا کرد

بلگراد-ایرنا- «حسن کاوازوویچ» رئیس العلمای بوسنی و هرزگوین روز سه شنبه با حضور در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در سارایوو دفتر یاد بود آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی را امضا کرد.

بلگراد-ایرنا- «حسن کاوازوویچ» رئیس العلمای بوسنی و هرزگوین روز سه شنبه با حضور در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در سارایوو دفتر یاد بود آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی را امضا کرد. به گزارش ایرنا، رئیس العلمای بوسنی و هرزگوین از آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان سیاستمداری به یادماندنی یاد کرد و نقش وی را در مسیر توسعه روابط دوستانه دو کشور مورد تمجید قرار داد.
کاوازوویچ اضافه کرد: در زندگیمان انسان هایی هستند که تاثیرات عمیقی بر ما بجا می گذارند و انسان هایی هستند که موجودیت ملت ها را به هم پیوند می دهند و ملت ها مرهون زحمات و خدمات آنها هستند. آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور پیشین ایران از جمله چنین شخصیت هایی است که همه ما مرهون زحمات و خدمات ایشان هستیم.
کاوازویچ اضافه کرد: ما مسلمانان بوسنی و هرزگوین شخصیت ایشان را به یاد خواهیم داشت و یاد و خاطره وی در قلبمان ماندگار خواهد بود. از خداوند متعال برای ایشان بهشت و پاداش اخروی عظیم مسئلت دارم.
«باقر عزت بگوویچ» عضو شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین نیز روز سه شنبه با صدور پیامی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص را به دولت و ملت ایران تسلیت گفت.
به مناسبت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی مراسم گرامیداشتی از ساعت 14:30 تا 16 روز چهارشنبه 22 دی ماه در محل کتابخانه غازی خسرو بیگ شهر سارایوو برگزار می شود.
همچنین دفتر یادبودی از روز دوشنبه در سفارت ایران در سارایوو برای امضاء گشوده شد و تا روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت.
رئیس العلمای بوسنی دفتر یادبود رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی را امضا کرد