نماینده مجلس خبرگان: آیت الله رفسنجانی از استوانه های بزرگ انقلاب اسلامی بود

سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵
نماینده مجلس خبرگان: آیت الله رفسنجانی از استوانه های  بزرگ انقلاب اسلامی بود

ارومیه- ایرنا- نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری با تسلیت رحلت یار دیرین رهبری و امام راحل به ملت ایران گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی از استوانه های بزرگ انقلاب اسلامی بود.

ارومیه- ایرنا- نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی را به ملت ایران تسلیت گفت و ادامه داد: این یار دیرین رهبری و امام راحل از استوانه های بزرگ انقلاب اسلامی بود. آیت الله سیدعلی اکبر قریشی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بدون تردید نخستین پیرو بنیانگذار کبیر انقلاب، مقام معظم رهبری و دومین پیرو امام راحل آیت الله هاشمی رفسنجانی بودند.
وی به رشادت ها و مجاهدت های آیت الله هاشمی در دوران انقلاب اشاره کرد و گفت: ایشان با تمام توان در برابر سخت ترین شکنجه های ساواک استقامت کرد و رژیم طاغوت را مایوس کرد.
نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری به جریان ترور حسنعلی منصور، نخست وزیر طاغوت اشاره کرد و گفت: در این ماجرا ساواک با متهم کردن آیت الله هاشمی رفسنجانی به ترور، ایشان را 9 ساعت در برابر تازیانه های خود قرار داد.
آیت الله قریشی به نقش آیت الله هاشمی پس از پیروزی انقلاب نیز اشاره کرد و افزود: آیت الله رفسنجانی پس از انقلاب نیز همچنان به تبعیت از امام راحل و رهبری پرداخت و نقش های حساسی در ریاست جمهوری، جانشینی فرماندهی کل قوا و نمایندگی مجلس داشت.
به گزارش ایرنا، آیت الله اکبرهاشمی رفسنجانی در سال 1313 شمسی در کرمان چشم به جهان گشود و پس از عمری مبارزه و مجاهدت در سن 82 سالگی به دیار حق شتافت.
نماینده مجلس خبرگان: آیت الله رفسنجانی از استوانه های بزرگ انقلاب اسلامی بود