دفتر یادبود آیت الله هاشمی رفسنجانی در سفارت ایران در عمان

سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵
دفتر یادبود آیت الله هاشمی رفسنجانی در سفارت ایران در عمان

تهران - ایرنا - دفتر یادبود ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی، امروز (سه شنبه ) در سفارت جمهوری اسلامی ایران در عمان گشایش یافت و پرچم سفارت کشورمان در مسقط به حالت نیمه برافراشته درآمد.

تهران - ایرنا - دفتر یادبود ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی، امروز (سه شنبه ) در سفارت جمهوری اسلامی ایران در عمان گشایش یافت و پرچم سفارت کشورمان در مسقط به حالت نیمه افراشته درآمد. به گزارش ایرنا، صبح امروز سفرا و دیپلمات ها، شخصیت های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مقیم در مسقط با حضور در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در عمان نوشته های خود را در دفتر یابود سفارت کشورمان ثبت کردند و یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی، یار دیرین امام راحل و رهبری را گرامی داشتند.
در همین راستا روزنامه 'عمان' با انتشار گزارشی، به مشارکت گسترده مردم و مقامات سیاسی، نظامی و شخصیت های خارجی در مراسم تشییع و تدفین رییس فقید مجمع تشخیص مصلح نظام اشاره کرد و با ذکر تعدادی از مسوولیت های آیت الله هاشمی رفسنجانی، وی را از مهمترین شخصیت های سیاسی ایران توصیف کرد.
آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شامگاه یکشنبه (19 دی) به دلیل عارضه قلبی دعوت حق را لبیک گفت.
آیین تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی، یار دیرین امام راحل و رهبری صبح امروز با حضور مقامات بسیاری از لشگری و کشوری در دانشگاه تهران برگزار شد و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور در این مراسم نماز را بر پیکر ایشان اقامه کردند.
پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی، سپس توسط اقشار مختلف مردم تا حرم مطهر رهبر کبیر انقلاب تشییع و در کنار امام راحل آرام گرفت.
دفتر یادبود آیت الله هاشمی رفسنجانی در سفارت ایران در عمان