گشایش دفتر یاد بود آیت الله هاشمی رفسنجانی در سفارت ایران در آتن

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
گشایش دفتر یاد بود آیت الله هاشمی رفسنجانی در سفارت ایران در آتن

آتن - ایرنا - دفتر یادبود ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی از صبح روز سه سفارت جمهوری اسلامی ایران در آتن گشایش یافت و پرچم سفارت کشورمان به حالت نیمه برافراشته درآمد.

آتن - ایرنا - دفتر یادبود ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی از صبح روز سه شنبه در سفارت جمهوری اسلامی ایران در آتن گشایش یافت و پرچم سفارت کشورمان به حالت نیمه برافراشته درآمد. به گزارش ایرنا، سفرا و دیپلمات ها، شخصیت های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مقیم در شهر آتن با حضور در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران دفتر یابود سفارت کشورمان را امضاء و رحلت شخصیت بزرگ سیاسی ایران را به رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، ملت ایران و خانواده رفسنجانی را تسلیت گفتند و یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی، یار دیرین امام راحل و رهبری را گرامی داشتند.
دفتر یادبود رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی به علت کثرت حضور شخصیت های سیاسی و فرهنگی، فردا نیز برای حضور شخصیت ها و علاقه مندان به شخصیت والای هاشمی رفسنجانی در سفارت جمهوری اسلامی ایران باز خواهد بود.
در همین حال رسانه های خبری یونان با اشاره به مشارکت گسترده مردم و مقامات سیاسی، نظامی و شخصیت های خارجی در مراسم تشییع و تدفین رییس فقید مجمع تشخیص مصلح نظام اشاره و با ذکر تعدادی از مسوولیت های آیت الله هاشمی رفسنجانی، وی را از مهمترین شخصیت های سیاسی ایران توصیف کردند که از ابتدا تا آخرین روز عمرش با تمام توان از آرمانهای انقلاب و امام ( راحل) قلمداد کردند که نقش بسیار مهمی در صحنه سیاست بین المللی ایفا کرده است .
آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شامگاه یکشنبه (19 دی) به دلیل عارضه قلبی دعوت حق را لبیک گفت.
آیین تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی، یار دیرین امام و رهبری صبح امروز با حضور مقامات بسیاری از لشگری و کشوری در دانشگاه تهران برگزار شد و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور در این مراسم نماز را بر پیکر ایشان اقامه کردند.
پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی، سپس با حضور گسترده اقشتر مختلف مردم و شخصیت های سیاسی و فرهنگی کشورمان تا حرم مطهر رهبر کبیر انقلاب تشییع و در کنار امام راحل آرام گرفت.
گشایش دفتر یاد بود آیت الله هاشمی رفسنجانی در سفارت ایران در آتن